شهردار تهران تاكید كرد

امکان حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا در باز طراحی کالبد شهر

امکان حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا در باز طراحی کالبد شهر

بکسیها: به گزارش بکسیها، شهردار تهران اظهار داشت: در مجموعه مدیریت شهری با وعده ها و شعارها و بنیان های محکمی که شورای ششم بیان کرد پا به عرصه تلاش و فعالیت گذاشتیم. اساس تفاوت با گذشته نوع جهت و مسیری است که در آن قرار گرفتیم. برای این مقصود بنیان های اعتقادی داریم که از دید درست به انسان ها و با توجه به جایگاه انسان در منظر ما آن هم در مکتب امام (ره) و از نظر و دقتی که نگاه امام راحل دارد، بر گرفته شده است.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا علیرضا زاکانی در همایش فصلی مدیران و آیین رونمایی از بسته خرسندساز کارکنان شهرداری اظهار داشت: شعار ما این بود که "ما برای خانواده بزرگ شهرداری و همه با هم فدای ملت بزرگ ایران". بزرگترین مجموعه را پرسنل و خانواده شهرداری می دانیم و در گام بعدی انتظار این است که دست اندرکاران در این بسته ها، به جد به مسکن کارکنان فکر کنند و در بسته بعدی خاصیت پیام تامین مسکن برای کارکنان و ایجاد امنیت شغلی و گستردگی این بسته به کارکنان قراردادی ما باید دیده شود. ۴۰ هزار نفر از کارکنان قراردادی ما نیازمند کمک هستند و ما در کنار آنها در خدمت مردم شهر تهران هستیم. می بینیم که یک پاکبان با چه وضعیتی خدمت می کند و چگونه به او توجه چندانی نمی شود.

وی اضافه کرد: شنبه های امید و افتخار را که هر شنبه به لطف الهی تا ۱۲ بهمن داریم و از ۱۲ بهمن به برکت قدم امام (ره) تا عید هر روز رونمایی و افتتاح از پروژه ها به انجام می رسد.

شهردار پایتخت با اعلان اینکه بیش از ۱۲ هفته از شنبه های امید و افتخار را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: دوشنبه های قرار خدمت را در برگزار می نماییم که جمع ظرفیت ها را در خدمت قرار می دهیم.

وی اضافه کرد: در چهارشنبه های همدلی و اتحاد نیز رونمایی های مکرر برای خانواده بزرگ شهرداری داریم تا دقت کنیم که در محیط کار پرنشاط می توانیم در خدمت مردم باشیم و در محیط خانواده از همدلی و نشاط برخوردار باشیم.

زاکانی با اعلان اینکه امیدواریم این روزها بتوانیم به لبان مردم و خانواده بزرگ شهرداری لبخند را بنشانیم و اسباب امید و رشد و تعالی را فراهم نماییم، افزود: در مجموعه مدیریت شهری با وعده ها و شعارها و بنیان های محکمی که شورای ششم بیان کرد پا به عرصه تلاش و فعالیت گذاشتیم. اساس تفاوت با گذشته نوع جهت و مسیری است که در آن قرار گرفتیم. برای این مقصود بنیان های اعتقادی داریم که از دید درست به انسان ها و با توجه به جایگاه انسان در منظر ما آن هم در مکتب امام (ره) و از نظر و دقتی که نگاه امام راحل دارد، بر گرفته شده است.

وی با اشاره به این که از قبل، ۱۲ رویکرد را مورد توجه قرار دادیم و مبتنی بر این ۱۲ شاخص، چهار تحول را مدنظر قرار دادیم، اشاره کرد: نخست تحول درون زا که باید مدیریت شهری الگو را برای ما فراهم آورد و ابر پروژه آن ارتقای مدیریت شهری از نهاد خدماتی صرف به نهاد خدمتگزار اجتماعی است و ذیل این ابرپروژه هشت کلان پروژه تعریف شده است، ضمن این که در این تحول بیشترین نقش را مدیران دارند و باید دست به دست دهیم تا مدیریت شهری الگو را داشته باشیم.

شهردار تهران تحول نرم افزاری و روحی را تحول دوم برشمرد و اظهار داشت: برهم انباشتگی مشکلات در تهران وجود دارد اما باز کردن این کلاف سردرگم کاملا شدنی است. تحول نرم و روحی شهر تحولی بوده که یک غفلت پایدار نسبت به آن انجام شده است بدین سبب ناظر به این مساله که خروجی آن تغییر سبک زندگی و شهروند الگو است، ابر پروژه آن ساماندهی مشارکت مردم بر محور نخبگان در اداره شهر است.

وی با اشاره به اغتشاشات و آشوبگری های اخیر در کشور اضافه کرد: هر چند کسانی بر مدار توطئه و خیانت دشمن بازی خوردند اما قسمتی از این موارد به سبب سختی و ناامیدی است و ما وظیفه داریم گره از زندگی آنها باز نماییم. هیچ مجموعه ای مانند شهرداری امکان این را ندارد که به لبان مردم لبخند بنشاند و ما در همه حوزه ها خط اول هستیم و باید به سمتی برویم که مردم بتوانند امید و آرزو و افتخار برای خود خلق کنند و ما بهتر از هر نهادی می توانیم این کار را نماییم پس ۱۰ کلان پروژه در این تحول هدفگذاری شده است.

زاکانی با اعلان اینکه تحول سخت افزاری سومین تحول است و انسان مداری و بر محور خدمت به انسان بودن شهر برای ما موضوعیت دارد، اظهارکرد: ابر پروژه این تحول نوسازی شهر بر مدار حمل و نقل عمومی است که باید منجر به شهر الگو شود که این مسأله برای سال ۱۴۱۰ هدفگذاری شده است. نارضایتی مردم از ترافیک، آلودگی هوا و بد مسکنی و بی مسکنی را می توان در باز طراحی کالبد شهر و در این تحول برطرف کرد و در این بخش نیز ۱۰ کلان پروژه تعریف شده است و در این راه منطقه ۱۸ و ۷ پیشتاز هستند. برای ۲۸۰۰ پارسل خیابان شهید بهشتی منطقه ۷ طرح بدیل و جایگزین ارائه شده است و این نوسازی شهری باید چهره مناطق مختلف ما را تغییر دهند تا دیگر بی عدالتی در آنها هویدا نباشد و در منطقه ۲۲ که نوساز است باید دقت کنیم که سرانه ها را بازتوزیع نماییم.

شهردار تهران با اشاره به این که تحول آخر تحول فناورانه و دانش بنیان است و ما به شدت به فناوری می اندیشیم تا به نیاز شهروندان پاسخ معتبر دهیم، اظهار داشت: ابرپروژه آن توسعه خدمتگزاری و پیشرفت شهر بر محور شهروندان با تاکید بر تحول نوآورانه است. نباید به خدمات روتین خود قانع باشیم و بصورت نمایی باید این خدمات را ارتقا دهیم و فناوری در این راه می تواند یک جهش بوجود آورد. در این تحول نیز ۸ کلان پروژه تعریف کردیم.

وی با اشاره به این که پیش نویس برنامه چهارم را روز گذشته تحویل شورا دادیم که این برنامه قریب به سه ماه تدوین شد، اظهار داشت: این برنامه با نظر شورا ارتقا و اصلاح پیدا می کند و در کنار آن امیدواریم بتوانیم برنامه ۱۴۰۲ خودرا عرضه نماییم. ظرفیت های مکنون در شهرداری و شورا مافوق آن چیزی است که امروز در خدمت مردم است و باید این ظرفیت بالقوه را به بالفعل برسانیم، پس کارکردهای خودرا در راه مشارکت قرار دادیم.

زاکانی با اعلان اینکه امید زیادی داریم که قدمهای بلندتری برداریم، افزود: همه پروژه های بزرگ در شهر فعال شده اما برای ما مهمست که دست به دست هم دهیم و تحول را از خودمان و از شهرداری شروع نماییم و آنرا به حوزه های مختلف زندگی مردم تسری دهیم و مجاهدت نماییم به جهت اینکه شهر را متحول و از همه ظرفیت ها نهایت بهره را ببریم.

به گزارش سایت شهر، شهردار تهران در آخر اشاره کرد: در جامعه ما زخم و بی عدالتی و عدم تکریم ارباب رجوع هست اما باید خودمان با توکل به خدا و حرکت، مشکلات را یکی بعد از دیگری مرتفع نماییم تا برکات الهی برای ما ساری و جاری شود، به همین دلیل هفته گذشته یک تفاهم بزرگ ۴۲ هزار میلیاردی را منعقد کردیم و امیدواریم به کوری چشم دشمنان، نور آن به چشم مردم برسد.
1401/08/24
09:28:21
0.0 / 5
472
تگهای خبر: بازی , پروژه , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد