فعالیت 54 خط معاینه فنی خودرو در تهران

فعالیت 54 خط معاینه فنی خودرو در تهران

بکسیها: مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران بر لزوم انجام معاینه فنی دوره ای برای کاهش آلودگی هوا تاکید نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سید رضا مفیدی درباب کاهش آلودگی هوا در کلان شهر تهران توضیح داد: حل معضل آلودگی هوا در تهران که بخش قابل توجهی از آن مربوط به تردد وسایل نقلیه است نیازمند مجموعه اقداماتی نظیر از رده خارج کردن وسایل نقلیه فرسوده، افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی با هدف تسهیل در دسترسی به آن، الزام معاینه فنی وسایل نقلیه کلانشهر تهران در مراکز معاینه فنی شهرداری تهران با هدف اعمال دقیق تر و سخت گیرانه تر آزمون های وسایل نقلیه در این مراکز است.
وی با اعلان اینکه هر کدام از این اقدامات سهم خودرا در کاهش آلودگی هوا خواهند داشت. اظهار داشت: باتوجه به وجود زمینه های قانونی لازم و زیرساخت های به وجود آمده توسط شهرداری تهران موضوع لزوم تمایز نحوه پایش آلایندگی خودرو ها در شهر تهران و نیاز به انجام معاینه فنی خودرو های شهر تهران در مراکز معاینه فنی شهرداری تهران بصورت مستمر پیگیری و تاکید گردیده است ولی متاسفانه اجرای این طرح که با ملحوظ قرار دادن ادله علمی و تجارب سایر کلان شهرها می تواند تنها راه حل بیرون رفت در این ارتباط در امتداد اثربخشی بیشتر معاینه فنی در شهر تهران باشد با تاخیر چندین ساله در اجرا روبه رو شده است.
مفیدی افزود: باتوجه به عزم مسئولین در حل معضل آلودگی هوای شهر تهران و اهمیت حفظ جان و سلامت شهروندان انتظار می رود در ایام آتی جهت اثربخشی معاینه فنی در پایتخت قدمهای موثر و اقدامات جدی تری در این عرصه صورت گیرد و با مشارکت مسئولین و همشهریان تهرانی خسارات تحمیلی جانی و اقتصادی این میهمان ناخوانده به حداقل برسد.
وی در رابطه با میزان مراجعات روزانه به مراکز معاینه فنی شهر تهران اضافه کرد: هم اکنون روزانه حدود ۴۰۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می کند و مراکز فاقد صف انتظار هستند. به شهروندان سفارش می شود باتوجه به تشدید آلودگی هوا در چند روز اخیر خارج از الزامات قانونی در رابطه با انجام سالیانه معاینه فنی نسبت به کنترل وضعیت آلایندگی خودروی خود و گرفتن معاینه فنی برتر اقدام نمایند.
مفیدی در توضیح تعداد مراکز معاینه فنی شهر تهران و نحوه فعالیت آنها اضافه کرد: شهر تهران از بضاعت ۵۴ خط معاینه فنی مختص خودرو های سبک در ۱۶ مرکز ثابت و هفت واحد سیار با پراکندگی مناسب در سطح مناطق شهرداری تهران برخوردارست. مراکز بیهقی، نیایش، دماوند، شهید آبشناسان، سراج، خاوران، امام رضا(ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فدائیان اسلام و ایران خودرو از ساعت ۷: ۳۰ لغایت ۱۷ و مراکز شقایق، شهید چمران، الغدیر، چیتگر، ابوذر و کلیه واحدهای سیار از ساعت ۷: ۳۰ لغایت ۱۶: ۱۵ ارائه خدمات می کنند و ضمنا از شهروندان درخواست می شود با توجه به این که برخی از مراکز در ایام تعطیل فعال می باشند و ساعت کاری مراکز در روز پنج شنبه با سایر روزها متفاوت می باشد، حتما جهت اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کنند.
وی در آخر اشاره کرد: همین طور شهروندان می توانند جهت مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با بهره گیری از سیستم نوبت دهی اینترنتی با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه نمایند. این سامانه هم اکنون بوسیله سامانه تهران من دردسترس است.
منبع:

1401/09/02
14:42:00
0.0 / 5
545
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد