رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز كشور اعلام كرد؛

وجود 2 هزار مدرسه خیرساز نیمه کاره در کشور

وجود 2 هزار مدرسه خیرساز نیمه کاره در کشور

به گزارش بکسیها، مشهد ـ رییس مجمع خیّرین مدرسه ساز کشور اظهار داشت: دو هزار مدرسه ساخت خیّرین نیمه کاره است که نیاز به مشارکت دولت دارد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، ناصر قفلی در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان که در مجتمع شهدای سلامت مشهد مقدس برگزار شد؛ اظهار داشت: دو هزار مدرسه ساخت خیّرین نیمه کاره است که نیاز به مشارکت دولت دارد و راه حل پیشنهادی ما برای دولت فروش املاک و همیاری گرفتن از افرادی است که تمکن مالی دارند فقط به همین تعداد خیرین بسنده نکنید و همه را به این کار نیک دعوت کنید.
رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز کشور اظهار داشت: با خدمت کردن به دانش آموزان در عمل از خداوند تشکر نماییم.
وی اظهار داشت: دو راه کار برای دولت مردان پیشنهاد داریم تا مشکلات آموزشی کم شود؛ یک فروش زمینهای مازاد و دوم رفتن به سمت کارخانجات و کارآموزی و افرادی که تمکن مالی دارند.
قفلی اظهار داشت: همه ما خداوند را شکر می نماییم اما تشکر فقط زبانی فایده ای ندارد بلکه باید با خدمت کردن به دانش آموزان در عمل تشکر نماییم.
رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز کشور اضافه کرد: با وجود تلاش بسیار در راستای یک نوبته شدن مدارس، با افزایش جمعیت دانش آموزی باز هم مدارس دو نوبته شده و اگر ما این بچه ها را زیر پوشش نگیریم چه کسی این کار را انجام می دهد، به ویژه دانش آموزان افغانستانی که به کشور ما پناه آورده اند؛ باید برای همه امکانات تحصیل را فراهم نماییم.
وی اظهار داشت: در تمام دنیا هنرستان ها با ارتباط با کارخانه ها از امکانات آنها استفاده می نمایند و در قبال آن کار آموز می پذیرند که بهترین فرصت برای مساعدت با هنرستان ها، آموزش وپرورش و دانش آموزان است.
قفلی بیان کرد: در خراسان رضوی ۷۰ درصد مدارس را خیرین عزیز ساخته اند ولی باز هم می بینم سرانه آموزشی در بعضی مناطق در پایین ترین حد خود قرار دارد که این قابل قبول نیست و نیاز به همیاری بیش از پیش شما عزیزان و سایرین دارد.
ایثار خیّرین مدرسه ساز یک مسئله تربیتی است
امیر شوشتری، مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی نیز در ادامه اظهار داشت: ایثار خیّرین مدرسه ساز یک مسئله تربیتی است.
مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی ضمن تقدیر و تشکر از خیرین مدرسه ساز اظهار داشت: خدا را شاکریم به جهت اینکه به ما عنایت کرد تا در این جمع حضور داشته باشیم.
وی بیان کرد: پس از تعطیلی کرونا یکی از بزرگترین مسائل تربیتی حضور خیّرین و کار ایثارگرانه آنها است که شرایط تحصیل بهتر را به دانش آموزان اهدا می کنند و خداوند خیر و برکت آنرا به مال و جان شما عنایت می کند.
شوشتری با اشاره به این که خراسان رضوی پر جمعیت ترین استان کشور است؛ اظهار داشت: در چشم انداز ۱۴۰۴ حدود دو هزار کلاس دیگر حداقل در دو سال آینده باید ساخته شود و نیاز اولیه این کار وجود زمین است که نیاز به همکاری ارگان های دولتی و مشارکت خیّرین مدرسه ساز دارد.
مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی اضافه کرد: تصمیم بر افزایش ظرفیت های درآمدزایی آموزش وپرورش است، این مجوزها با همکاری شهرداری پیش بینی شده تا بتوانیم برای نوسازی مدارس کمکی در کنار کمک خیرین باشیم.
وی اظهار داشت: در برخی از مناطق سرانه فضای آموزشی کمتر از یک متر مربع است که سبب تراکم دانش آموزان و کمبود فضای فیزیکی و اجبار استفاده از دو شیفت شده است و نیاز به یاری خیّرین گرانقدر و نیک اندیش دارد.
آمادگی در خراسان رضوی با همت خیرین برای حل مشکلات مدارس وجود دارد
یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار داشت: با همت خیرین آمادگی در استان برای حل مشکلات مدارس وجود دارد.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: امسال حدود ۱۰۰ هزار اتباع دانش آموز در استان وجود دارند که پناهنده به نظام اسلامی شده اند و نگاه پناهگاه گونه آنها ما، وظیفه ای که در قبال آنها داریم را نشان میدهد و آنها را چون شهروندان نظام اسلامی می پذیریم.
وی افزود: در تکمیل سرانه آموزشی آموزش وپرورش در مشهد در پایین ترین رتبه ها قرار داریم که در امتداد عدالت آموزشی عدالتی نیاز به همتی مضاعف دارد.
نظری بیان کرد: بر آن هستیم سازوکاری فراهم گردد تا همه مردم بتوانند در امر ساخت مدارس ولو با کمترین سرمایه ها مشارکت کنند.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: با بسیج توانمندی خیرین مدرسه ساز تحت عنوان تحول، در دستور کار ما و دولت قرار دارد تا این وظیفه خطیر را با عنایت امام رضا مقابل السلام انجام دهیم.
وی اظهار داشت: با مشارکت منابع و ظرفیت خیرین برآنیم تا به هدف و نتیجه مطلوب برسیم و این قرارگاه جهادی باید در اداره کل آموزش وپرورش استان شکل بگیرد تا بتوانیم ظرفیت ها را متمرکز نماییم و اقدامات گسترده ای برای حل این چالش ها صورت پذیرد.
ساخت ۵ هزار پروژه توسط خراسان رضوی
همچنین در این مراسم رفعتی، رییس مجمع خیّرین مدرسه ساز خراسان رضوی نیز اظهار داشت: در این جشنواره به شکرانه حضور خیرین مدرسه ساز در سایه امام رضا مقابل السلام تلاش می نماییم این سنت حسنه را به نسل های بعد انتقال دهیم.
رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز خراسان رضوی ضمن یادبود از خیرین تازه در گذشته اظهار داشت: مشکلات فراوانی که خصوصاً در حاشیه شهر مشهد مشاهده می شود نیاز به همکاری بیشتر در این خصوص دارد. از مدارس تخریبی گرفته تا کمبود فضای آموزشی دانش آموزان، شایسته فرزندان این استان نیست و نیاز به یک همت تازه دارد.
وی با اعلان اینکه خیرین ۵ هزار پروژه در استان ساخته و به دانش آموزان تحویل داده اند؛ اضافه کرد: امید است در رسیدگی به دانش آموزان در امر مدرسه یاری، تلاش و کار فراوانی که شروع شده ادامه و افزایش یابد. امروز مدرسه یاری کم از مدرسه سازی نیست.
رفعتی بیان کرد: مجمع خیرین تلاش نموده تا سرمایه های خیرین در جای مناسب و به جا هزینه شود و به آموزش وپرورش گفته شده مکان یابی انجام دهند و مناطق نیازمند به خیرین مدرسه ساز معرفی شود.
رئیس مجمع خیّرین مدرسه ساز خراسان رضوی در آخر اظهار داشت: انتظار داریم در اختصاص بموقع و کافی در تکمیل پروژه ها اهتمام صورت گیرد تا شاهد دلسردی خیرین نباشیم، همین طور در تغییر نام مدارس خیّرساخت تلاش لازم را داشته باشند.


منبع:

1401/09/04
13:30:24
0.0 / 5
534
تگهای خبر: آموزش , پروژه , سرمایه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد