آموزش ۱۶۰۰ فرمانده دادرس پیشرفته

آموزش ۱۶۰۰ فرمانده دادرس پیشرفته

به گزارش بکسیها، معاون دانشجویی و جوانان هلال احمر از آموزش 1600 فرمانده دادرس پیشرفته آگاهی داد و اظهار داشت: جوانان قطب مهم هلال احمر هستند.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، سیدعلی منیری معاون دانشجویی و جوانان هلال احمر با اشاره به اهمیت حضور تیم های دادرس پیشرفته در امدادرسانی حوادث، اضافه کرد: جوانان آینده سازان و آینده پروران کشور هستند.

این مقام مسئول در هلال احمر اظهار داشت: پرچم خدمت رسانی در سایه اعتلای شخصیت جوانان و سازمان جوانان در قالب اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در جمعیت هلال احمر در اهتزاز است.

وی با اشاره به اهمیت نجات جان انسان ها اضافه کرد: دوره آموزشی فرماندهان دادرس پیشرفته با همکاری سازمان امدادونجات و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر درحال برگزاری است.

معاون دانشجویی و جوانان هلال احمر با اشاره به اجرای ۲ اردوی آموزشی فرماندهان دادرس پیشرفته به میزبانی استانهای آذربایجان شرقی و گلستان اشاره کرد: با آموزش ۱۶۰۰ فرمانده دادرس پیشرفته در گام اول و بعد از تشکیل تیم های ۱۴ نفره؛ در گام دوم قریب به ۲۰ هزار عضو جوان با آموزه های اسکان و تغذیه اضطراری آشنا خواهند شد.

منیری با اشاره به تعدد وقوع حوادث سخت و طبیعی از قبیل سیل و زلزله در کشور اشاره کرد: فلسفه تشکیل تیم های دادرس نشأت گرفته از دید کارشناسی و لطمه شناسی به حوادث و عملیات های امدادی است.

وی با اعلان اینکه اسکان اضطراری و نصب چادرها در حوادث بسیار حائز اهمیت می باشد، اظهار داشت: افزایش و توانمندسازی تیم های اسکان اضطراری جوانان از اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است.

معاون دانشجویی و جوانان هلال احمر اظهار داشت: فرماندهان دادرس پیشرفته بعد از قبولی در این دوره با کسب گواهینامه از طرف معاونت آموزش، پژوهش و فناوری در سامانه امدادیار سازمان امدادونجات در رسته اسکان اضطراری ثبت خواهند شد.

این مقام مسئول در هلال احمر ادامه اضافه کرد: فرماندهان تیم دادرس پیشرفته در زمان امدادرسانی حوادث با فراخوان سازمان امدادونجات در مناطق حادثه دیده مستقر و عملیات برگزاری چادرهای اسکان اضطراری بر عهده خواهند گرفت. او در آخر اشاره کرد: اعضای جوانان به مرتبه ای خواهند رسید که در زمینه لطمه های اجتماعی، حوادث طبیعی، مسائل و مشکلات تفکری و اخلاقی نجات غریق شوند.

جوانان قطب مهم هلال احمر هستند مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به این که سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، بهترین ظرفیت برای ایفای نقش اجتماعی جوانان است، بیان کرد: اعضای جوانان قطب بسیار مهم عرصه های فرهنگی، اجتماعی، بشردوستانه و عام المنفعه هستند.

وی ادامه داد: اعضای جوانان همیشه در عرصه های سخت در حوادث و حتی در زمان اپیدمی بیماری کرونا، دوشادوش کادر سلامت و نیروهای جهادی مشارکت جدی داشتند.

فلاح اشاره کرد: از غربالگری و تب سنجی مسافران در ورودی استان، اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی، آمران سلامت، ناظران سلامت تا مرحله واکسیناسیون شهروندان توسط اعضای جوانان انجام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به این که سرمایه های اجتماعی یکی از با اهمیت ترین مولفه ها در نظام توسعه هر کشوری محسوب می شود، اشاره کرد: این مهم در همه فرایندهای آموزشی، اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار است.

وی با اعلان اینکه به بهره گیری از توان و ظرفیت جوانان بیان کرد: جمعیت هلال احمر بهترین ظرفیت برای گروههای جوان است تا با ایفای نقش اجتماعی و آموزش مهارت های بهتر زیستن در زمان حوادث آماده نمائیم.

فلاح اضافه کرد: نتیجه همه این آموزش ها افزایش تاب آوری در جامعه است که در هلال احمر برای این مهم تلاش می نماییم.
لازم به ذکر است؛ مدیرکل امور بانوان استانداری و معاون اداره کل آموزش وپرورش استان کرمان، امام جمعه و اعضای شورای شهر و شهرداری ماهان، اعضای هیأت مدیره جمعیت هلال احمر استان و خانواده شهید مهدی توسنگی در این برنامه حضور بهم رساندند.

دکتر طباطبایی در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات جمعیت هلال احمر بیان کرد: جوانان بازوی بسیار مهمی در جامعه و خصوصاً در زمینه امدادونجات در حوادث هستند.

وی با اشاره به نقش جوانان در کاهش آلام بشری اضافه کرد: شما جوانان سرمایه های اجتماعی جوانان هلال احمر هستید.
طباطبایی با اشاره به حضور پرشور اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مبارزه با اپیدمی کرونا اشاره کرد: قدردان حضور داوطلبانه جوانان در عرصه های بشردوستانه و عام المنفعه هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت نجات جان انسان ها از دید مکتب دین اسلام اظهار داشت: نگاه جوانان، نگاه خدا محوری است؛ قدر این ایام با نشاط و انرژی را بدانید.


منبع:

1401/09/06
12:14:03
0.0 / 5
643
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سرمایه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد