شهردار منطقه ۲ خبر داد

اختصاص بیشتر از 15 میلیارد تومان برای مناسب سازی منطقه 2 طی سال جاری

اختصاص بیشتر از 15 میلیارد تومان برای مناسب سازی منطقه 2 طی سال جاری

به گزارش بکسیها، شهردار منطقه ۲ از اختصاص بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای مناسب سازی این منطقه امسال اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مهدی صالحی در جریان بازدید خبرنگاران از مناسب سازی های سطح منطقه ۲ بخصوص ساختمان شهرداری این منطقه ضمن اشاره به قدمت حدود ۲۵ سال ساختمان مرکزی شهرداری منطقه ۲، اظهار داشت: این ساختمان به طور کامل برای افراد دارای معلولیت مناسب سازی شده است.
شهرداری منطقه ۲، ۲۸ ساختمان فرهنگی و اداری دارد که از این تعداد هشت ساختمان به صورت کامل و ۲۰ ساختمان هم مناسب سازی آنها با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد انجام شده است. تمامی این اقدامات از سال ۹۷ تا کنون انجام شده است.
وی افزود: در سطح منطقه ۲ پروژه مناسب سازی ۱۲ بوستان در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد هفت بوستان به صورت کامل و مناسب سازی پنج بوستان هم با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد انجام شده است.
شهردار منطقه ۲ ضمن اشاره به این که در سطح منطقه یک میلیون و ۷۵۴ هزار متر مربع پیاده راه وجود دارد، اضافه کرد: اقدامات مناسب سازی معابر در سطح منطقه از سنوات گذشته شروع شده که تا کنون ۴۵۰ هزار متر مربع از معابر منطقه یعنی معادل ۲۶ درصد کل معابر منطقه مناسب سازی شده است.
وی افزود: در برنامه جامع مناسب سازی شهر تهران برای هر یک از مناطق برش های سالیانه ای تهیه شده که در آنها هر منطقه برای یک سال تعهدی در حوزه مناسب سازی دارد. در همین راستا در منطقه ۲، ۱۶ محور به طول ۳۴.۵ کیلومتر طول برای مناسب سازی تعیین شده که تا کنون ۲۷.۵ کیلومتر یعنی معادل ۸۰ درصد کل طرح جامع مناسب سازی منطقه محقق شده است. بدین سان در منطقه تلاش خواهیم کرد که کم توان ترین افراد جامعه هم بتوانند از امکانات شهر استفاده نمایند.
صالحی اظهار نمود: در ساختمان مرکزی منطقه ۲ برای نخستین بار در سطح مناطق ۹ دستگاه نفربر و ویلچربر برای تسهیل تردد معلولین نصب شده است.
وی با تکیه بر این که برنامه مناسب سازی منطقه ۲ ذیل برنامه جامع به صورت مستمر دنبال می شود، اضافه کرد: به صورت سالیانه در بحث مناسب سازی معابر بوستان ها و ساختمان های منطقه با نگاهی فراتر از تعهد برش های سالیانه اقدام می نماییم و تلاش می نماییم در حاشیه مناسب سازی معابر اماکنی همچون میادین میوه و تره بار را هم مناسب سازی نماییم.
شهردار منطقه 2 در مورد اعتبار مناسب سازی منطقه ۲ اظهار داشت: بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی متمرکز در مورد مناسب سازی منطقه وجود دارد اما می توانیم از اعتبارات عمرانی هم برای مبحث مناسب سازی اختصاص دهیم که این کار را انجام داده ایم. بشکلی که سال جاری منطقه ۲ به همراه منطقه ۵ رتبه نخست مناسب سازی در سطح مناطق ۲۲ گانه را کسب کرده است.
وی در مورد مناسب سازی ساختمان های شخصی هم خاطرنشان کرد: مناسب سازی ساختمان های خصوصی یک اجبار قانونی می باشد و دادن پایان کار زمانی صورت خواهد گرفت که این مناسب سازی انجام شده باشد اما نظارت ما بر این مورد در حد معماری است. آنچه که نیاز است کنترل شود باید توسط مهندسین ناظر به موثرترین شکل محقق شود که در این خصوص سازمان نظام مهندسی می تواند نقش موثری را ایفا کند که متاسفانه در این عرصه ضعف هایی را مشاهده می نماییم.
شهردار منطقه ۲ ضمن اشاره به مناسب سازی کامل معبر خردین، اظهار داشت: این معبر به طور کامل مناسب سازی شده و در جمله پروژه های سالجاری بوده که در مناسب سازی آن دقت بسیار زیادی صورت گرفته البته در سطح منطقه معابری همچون بلوار پیام هم به طور کامل مناسب سازی شده است. در مجموع ۳۴ کیلومتر از معابر منطقه به همراه چهار بوستان و برخی از ساختمان های شهرداری تهران مناسب سازی شده و این در شرایطیست که ۹ ماه از سال سپری شده و پروژه های مناسب سازی با پیشرفت ۷۰ درصدی در معابر مواجه می باشد و در بوستان ها و ساختمان ها پروژه ها به صورت ۱۰۰ درصدی انجام شده است.
منبع:

1401/09/17
23:14:17
0.0 / 5
613
تگهای خبر: پروژه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد