عضو شورای شهر تهران تاكید كرد

لزوم توسعه شهر ری با مرکزیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی

لزوم توسعه شهر ری با مرکزیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی

بکسیها: یک عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توسعه شهرری با مرکزیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی تاکید نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، جعفر شربیانی در آئین شروع ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی مسکن تهران، اظهار داشت: در شانزدهمین شنبه های افتخار و امید با میزبانی حرم عبدالعظیم حسنی با موضوع ساخت مسکن شاهد گام بلندی در عرصه تولید مسکن هستیم.
وی ادامه داد: در مورد چرایی ورود شهرداری تهران به حوزه ساخت مسکن بارها توضیحاتی ارائه شده است. بی شک شهرداری تهران وظایفی در ساخت مسکن دارد که شهردار تهران با تدبیر با تشکیل قرارگاه مسکن به این مساله ورود پیدا کرد و با شکل گیری هم افزایی میان نهادها و بخش خصوصی و تجمیع نیروها برای ساخت مسکن اقدامات موثری صورت گرفت.
عضو شورای شهر تهران افزود: در دو دهه اخیر کلیدواژه ای که در مدیریت شهری به آن بارها اشاره شده موضوع فاصله شمال و جنوب شهر تهران است. این بحث در حوزه و چارچوب عدالت و توسعه متوازن مطرح است. به گونه ای که شمال تهران نماد برخورداری و وجود زیرساخت های متناسب است و جنوب تهران بحث عدم امکانات و زندگی کم کیفیت در آن مطرح است. پس از پهلوی اول، حصار ناصری توسعه پیدا کرد و به سمت شمال تهران رفت و در دهه ۴۰ به کوهپایه های جنوبی البرز رسید و از آن پس هم موضوع توسعه غرب و شرق تهران عنوان شد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: کوتاه کردن شمال و جنوب شهر تهران در دوره های مختلف با نگاه های متفاوتی همراه بوده اما ایجاد زیرساخت های مناسب باید در جنوب شهر تهران محقق شود و متناسب با آن پروژه های عمرانی تعریف شوند که این پروژه ها می تواند شامل توسعه مترو، معابر، خیابان ها، میادین و اماکن تفریحی باشد.
وی با اشاره به این که دولت ها در دوره های مختلف در زمینه مسکن ورود پیدا کرده اند، اضافه کرد: موضوع پراهمیت، ساخت مسکن باکیفیت است. در مناطقی که در بحث نوسازی بافت فرسوده وجود دارد باید این مبادرت به خوبی شکل بگیرد. باید از الگوهایی همچون مجتمع اکباتان تهران که پس از سال ها زیرساخت های آن سرپاست استفاده نمائیم.
شیبانی اضافه کرد: معتقدم توسعه پایدار در ری در همه جوانب با مرکزیت حرم حضرت عبدالعظیم امکانپذیر است و اگر حرم را مرکز شهری بدانیم نگاه ویژه به زیرساخت های اطراف آن موجب توسعه شهری خواهد بود. امیدواریم توسعه ری با رسیدگی به موضوعات حرم و اطراف آن سرعت پیدا کند. باید از ظرفیت های شهری در توسعه شهرری، منطقه ۲۰ و حتی شهرستان ری استفاده نمائیم.1401/09/19
15:29:16
0.0 / 5
546
تگهای خبر: پروژه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد