در حاشیه جلسه دولت

زاکانی: ۱۰۰ درصد ون ها و ۶۰ درصد تاکسی های تهران فرسوده اند

زاکانی: ۱۰۰ درصد ون ها و ۶۰ درصد تاکسی های تهران فرسوده اند

به گزارش بکسیها، شهردار تهران اظهار داشت: در حمل و نقل عمومی تهران، ون ها حدوداً 100 درصد و تاکسی ها بیش از 60 درصد فرسوده اند و در اتوبوس هم با ضریب بالایی فرسودگی داریم که نیاز به نوسازی و بازسازی را به امری جدی بدل می کند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان تاکسیرانی فعال است و کارش را انجام می دهد. مشکلاتی در زمینه فرسودگی و کمبود داریم که این هفته بیش از ۱۲ ساعت جلسه و دیدار با مجموعه سایپا، ایران خودرو و مپنا داشتیم که ایده ها و طرح هایی که برای آینده خودروسازی دارند افتخارآمیز است.

وی اضافه کرد: قرار شد نوسازی خودروی خودمان را با اولویت قطعی ناظر به حوزه داخلی بگذاریم و گروه کار تشکیل شد و بنا شد تا ۲۲ بهمن پیشنهادات هم نوسازی و هم گازسوز و برقی کردن تاکسی، ون و اتوبوس را داشته باشیم که بتوانیم از سال آینده این امر نوسازی و بازسازی را به یک اولویت در حمل و نقل عمومی بدل نماییم.

زاکانی افزود: ۷۸ هزار ون و تاکسی داریم که حدود ۶ هزار ون و ۷۲ هزار تاکسی را شامل می شود. ون ها حدوداً ۱۰۰ درصد و تاکسی ها بیش از ۶۰ درصد فرسوده اند. در اتوبوس هم با ضریب بالایی فرسودگی داریم که نیاز به نوسازی و بازسازی را جدی می کند.

شهردار تهران تصریح کرد: برای تسهیلات نوسازی هم بازنگری انجام می دهیم و در تلاش هستیم که با وزارت صمت، اقتصاد و بانکها و مجموعه های مختلفی که حاضرند سرمایه گذاری کنند رایزنی نماییم تا کمک خوبی به رانندگان داشته باشیم.

منبع:

1401/10/28
15:02:23
0.0 / 5
413
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد