درگردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یك مطرح شد

صنعت ساختمان محرک بزرگ برای ساماندهی وضعیت اقتصادی تهران

صنعت ساختمان محرک بزرگ برای ساماندهی وضعیت اقتصادی تهران

به گزارش بکسیها، شهردار منطقه یک اظهار داشت: شهرداری تهران و همه معاونان و مدیران هدف شان تعامل، همکاری، تسهیل فرآیندها است تا امکان فعالیت سازندگان در شهر تهران بیشتر برقرار شود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سید مهدی صباغ در چهارمین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک که با حضور مهدی عباسی رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران و علیرضا جاوید معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران انجام شد اظهارکرد: طرح تخفیف پلکانی ۴۰ درصدی عوارض شهرسازی، محرک لازم برای تعدیل قوانین و رفع موانع ساخت و ساز بود و موجب شد با اجرای آن منطقه در ۱۰۰ روز اخیر نسبت به ۷ ماه اول سال نزدیک به ۱۴۰ درصد رشد درآمدی داشته باشد.
وی این رشد درآمدی را حاصل تدابیر شهردار تهران و تلاش حوزه شهرسازی منطقه و همکاری و تعامل خوب سازندگان با منطقه دانست و اضافه کرد: کمیسیون ماده پنج قانون فرادستی برای مساعدت با رونق ساخت و ساز و طرح جامع و تفصیلی شهر تهران است که با تسهیل پروسه ها پرونده های منطقه یک به کمیسیون ارسال شد و با اتفاق خوبی که افتاد و صدور فیش ها در این ۱۰۰ روز، ساخت و ساز در سال آینده رونق خواهد گرفت.
شهردار منطقه یک با اشاره به لایحه شورای عالی استانها نیز اظهار داشت: با این لایحه عمده پرونده های منطقه به سبب مناسب نبودن ضریب ها و استانداردهای تعریف شده با رأی باغ برگشته و الان زمین زیر ۵۰۰ مترمربع دیگر بررسی مورد باغ نمی شود در صورتیکه ۷۰ درصد باغ ها در منطقه یک قرار دارد و این طرح نیازمند بررسی و نگاه ویژه تری است.
صباغ اظهار داشت: قوانین نظارتی منجر به کندی حرکت می شود ولی دستگاه نظارتی شهرداری تهران بسیار پیگیرانه و درحال تلاش است تا این جو تعدیل و مجوزها سریعتر صادر شود و در منطقه یک نیز با تشکیل جلسات مستمر پرونده های خاص که دارای مشکل چند سال هستند درحال بررسی دوباره قرار گرفته اند تا سریعتر حل و فصل و به نتیجه برسند.
وی ادامه داد: صنعت ساختمان محرک بزرگی برای ساماندهی وضعیت اقتصادی شهر و کشور است چونکه مجموعه آن از تیم های مهندسی طراحی تا تولیدات ساختمانی و... همه به هم متصل و درارتباط هستند و با رونق این صنعت همه چرخ های متصل به آن حرکت و رشد پیدا خواهدنمود.
عباسی رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران نیز در این گردهمایی اشاره کرد: به فعالان صنعت ساختمان برای ایجاد محرک های لازم در این صنعت نیاز داریم. یکی از موارد مهم در ساخت و ساز افزایش میانگین عمر ساختمان ها از ۳۰ به ۴۰ و حتی تا ۱۰۰ سال است تا هم سرمایه های شخص هدر نشود و هم به اقتصاد کشور ضرر نرسد و مورد دیگر گسترش زیرساخت های گردشگری با همکاری سازندگان در تهران است.
وی اعلام آمادگی کرد که بازدید از ۱۰ پروژه منطقه یک، برای رفع اشکال و تسهیل در اجرای آن از جانب منطقه معرفی و با حضور ایشان صورت گیرد.
جاوید نیز در این گردهمایی قانون برج -باغ ها را نیاز به بازبینی مجدد دانست و اضافه کرد: باید سازندگان به توسعه ساخت و ساز نه فقط در مناطق شمالی بلکه در دیگر مناطق شهر تهران به ویژه بافت های فرسوده نیز توجه نمایند و مجموعه های خدمات محلی را برای دسترسی سهل شهروندان در محلات راه اندازی و به شهر در گسترش زیرساخت ها کمک نمایند.
بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه یک، گفتنی ست این گردهمایی ۵ و ۶ بهمن ماه در مرکز همایش های آسمان زعفرانیه انجام شد و طی آن پنل هم اندیشی سازندگان منطقه یک با مدیران شهری تهران برگزار و سازندگان در این پنل تسریع در روند ساخت و ساز و رفع مشکلات درباب موارد آتش نشانی، فضای سبز، پایانکار، استاندارد آسانسور، کمیته نما، نظارت بر hse و... را مطرح نمودند و سپس کمپین شهر و سازنده با هدف بررسی مواردی چون قانون موسوم به برج - باغ، طرح موضوع گرفتن وجوه مازاد بر مقررات قانونی، بررسی قانون مربوط به فضای سبز و گرفتن جریمه درختان، بهبود تعامل سازندگان با سازمان نظام مهندسی ساختمان، سازمان تامین اجتماعی، ادارات خدمات رسان و... عنوان شد و حاضرین از نمایشگاهی که با حضور شرکتها و حوزه های فعال صنعت ساختمان برگزار شده بود بازدید کردند.
منبع:

1401/11/08
11:36:19
0.0 / 5
562
تگهای خبر: پروژه , خدمات , دستگاه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد