زاكانی در نشست با وزیر آموزش و پرورش خبر داد

تشکیل قرارگاه تعلیم و تربیت در شهرداری تهران به زودی

تشکیل قرارگاه تعلیم و تربیت در شهرداری تهران به زودی

بکسیها: نشست مشترک شهردار تهران و وزیر آموزش وپرورش با حضور معاونین 2 دستگاه انجام شد و شهردار تهران از تشکیل قرارگاه تعلیم و تربیت در شهرداری تهران آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، نشست مشترک علیرضا زاکانی شهردار تهران و یوسف نوری وزیر آموزش وپرورش با حضور معاونین ۲ دستگاه شب گذشته در ساختمان بهشت شهرداری تهران انجام شد.

نوری: شهردار تهران نگاه دقیق و درستی به مسائل آموزشی و پرورشی دارد
در ابتدای این جلسه مشترک نوری وزیر آموزش وپرورش با اشاره به رویکرد مثبت شهرداری تهران در ارتباط با مساله تعلیم و تربیت اظهار داشت: یکی از نقاط قوت مدیریت شهری جدید نگاه فرهنگی شهردار تهران و اداره این شهر برمبنای آنست.
ایشان سپس اضافه کرد: آموزش وپرورش در زمینه های مختلفی به شهرداری تهران نیاز دارد؛ اما قبل از همکاری، لازم است بدانیم در الگوی حکمرانی مد نظر شهردار تهران، آموزش وپرورش چگونه جانمایی می شود تا علاوه بر رفع نیازهای این وزارتخانه از ظرفیت هایمان در امتداد ایجاد شهر نمونه استفاده نمائیم.
وزیر آموزش وپرورش در تکمیل سخنان خود اظهار داشت: برخی گمان می کنند همکاری دو دستگاه تنها خلاصه به تامین و نوسازی ساختمان برای وزارت آموزش وپرورش می شود، در صورتیکه این مورد هدف تقلیل یافته ای برای همکاری است.
نوری با اشاره به ضرورت همکاری علمی میان مجموعه تحت مدیریت خود با شهرداری تهران اظهار داشت: لازم است تعاملاتی میان مرکز مطالعات آموزش وپرورش و شهرداری تهران برقرار شود تا اساس همکاری میان این دو دستگاه برمبنای مسائل علمی پی ریزی شود. در همین رابطه خلاءهای بسیاری وجود دارد. به عنوان مثالی ساده؛ بعد از انقلاب یک مدرسه برمبنای الگوی معماری ایرانی-اسلامی ساخته نشده است، در صورتیکه ما معتقدیم ظاهر مدارس تاثیر مستقیمی در یادگیری متعلمین دارد.
نوری در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: طی مدتی که با شهردار فعلی تهران در جلسات هیات دولت توفیق آشنایی داشتم همیشه شاهد نگاه درست ایشان به مسائل آموزش وپرورش بودم. برمبنای همین نگاه هم در همکاری و حل مشکلات مربوط به این وزارتخانه شهرداری تهران پیشقدم بوده است.

توکلی زاده: اتصال مدارس به مساجد از برنامه های قرارگاه تعلیم و تربیت شهرداری است
امین توکلی زاده، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ادامه این جلسه با اشاره به نقش اساسی آموزش وپرورش در فضای فعلی کشور اظهار داشت: فتنه اخیر با تمامی تلخی هایی که داشت لااقل موجب شد توجه مسئولین به آموزش وپرورش بیش از پیش معطوف شود.
ایشان سپس اضافه کرد: در بخش های مختلف شهرداری از گذشته تا حالا ارتباطاتی با آموزش وپرورش وجود داشته است، اما الان با اراده ای که در مسئولان دو دستگاه وجود دارد تکلیف ما نیز در پیشبرد این همکاری بیش از قبل شده است. یکی از با اهمیت ترین کارهایی که دراین زمینه به زودی صورت خواهد گرفت تشکیل قرارگاه تعلیم و تربیت شهرداری تا آخر سال است.
توکلی زاده اتصال مدارس به مساجد را یکی از برنامه های قرارگاه تعلیم و تربیت شهرداری در آینده دانست و اظهار داشت: در محلات تهران یک مدرسه دخترانه و یک مدرسه پسرانه با تشخیص کمیته مشترکی که میان شهرداری تهران و آموزش وپرورش تشکیل می شود با پشتوانه قرارگاه تعلیم و تربیت به مساجد متصل خواهند شد. مقدمات این اتفاق حالا تا حد خوبی انجام شده است و به زودی شاهد همراهی سه مجموعه خانواده، مدرسه و مسجد در پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت خواهیم بود.

زاکانی: در راه آبادانی کشور آموزش وپرورش باید محور تحول باشد
در آخر این جلسه زاکانی نیز با اشاره به مباحث مطروحه در جلسه اظهار داشت: سرفصل هایی که امروز مورد بحث قرار گرفت بعد از بررسی های نهایی تبدیل به چارچوب اصلی تفاهم نامه میان شهرداری تهران و آموزش وپرورش می شود.
زاکانی در ادامه با اشاره به رویکرد مدیریت مشارکتی شهرداری تهران و تعامل این مجموعه با سایر دستگاهها اضافه کرد: برای تعامل بهتر با مجموعه وزارت آموزش وپرورش به زودی قرارگاه تعلیم و تربیت در شهرداری تهران تشکیل می شود که ذیل این قرارگاه مسائل در رابطه با همکاری شهرداری و آموزش وپرورش را عملیاتی خواهیم کرد.
طبق گزارش سایت شهر، زاکانی در آخر اظهار داشت: سر فصل هایی که مقرر است در تفاهم نامه مورد بحث و بررسی قرار گیرد باید معطوف به تمامی ابعاد همکاری شهرداری تهران و وزارت آموزش وپرورش باشد، ما معتقدیم در راه آبادانی کشور آموزش وپرورش باید محور تحول باشد. به همین جهت با تمام وجود و ظرفیت خود حاضر به همکاری با این وزارتخانه هستیم.
منبع:

1401/11/13
17:38:17
0.0 / 5
611
تگهای خبر: آموزش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد