بدهی شهرداری تهران چقدر است؟

بدهی شهرداری تهران چقدر است؟

به گزارش بکسیها، معاون مالی شهرداری تهران در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری با تأکید بر این که تا با بانکها در مورد اصل و فرع بدهی ها صحبت نکنیم، نمی توانیم رقم نهایی و دقیق میزان بدهی شهرداری را اعلام نماییم، اظهار داشت: بانکها مدعی بدهی60 هزار میلیارد تومانی و پیمانکاران نیز مدعی8000 میلیارد تومان بدهی هستند.


لطف الله فروزنده در گفت و گو با ایسنا، در مورد میزان دقیق بدهی شهرداری تهران به بانکها و پیمانکاران اظهار داشت: بدهی شهرداری تهران چند بخش است، در بخش بدهی بانکی درحال برگزاری جلسات مختلف با بانکها هستیم تا اصل و فرع وام ها و بدهی ها را مشخص نماییم تا پس از آن ببینیم که چگونه می توانیم پرداخت نماییم. البته با اهمیت ترین بدهی ها متعلق به بانک شهر است که البته ادعای بانک ها را باید ارزیابی نماییم.
وی با اعلان اینکه رقم دقیق بدهی زمانی مشخص می شود که به تفاهم با بانک ها برسیم، اظهارکرد: واقعیت این است که شهرداری تهران به بانک ها بدهکار است و باید اول به فکر تسویه بدهی بانک ها باشیم. بودجه غیرنقد را در این عرصه فعال کرده ایم و با مجوزی که از شورای شهر خواهیم گرفت، بودجه غیرنقد را فعال خواهیم کرد و با بانک ها مذاکره و تسویه خواهیم کرد.

پرداخت بدهی و مطالبات پیمانکاران با «برات کارت»
فروزنده با اعلان اینکه مناطق شهرداری تهران مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران دارند که برآرود ما این است که در بررسی ها میزان بدهی حدودا ۳۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود، اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده در مورد پرداخت بدهی پیمانکاران به جمع بندی ارائه «برات کارت» رسیدیم تا بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران پرداخت گردد.
وی در مورد بدهی های ارزی شهرداری تهران به بانک ها اظهار داشت: در این مساله مسئله نرخ ارز و نرخ تسهیلات مهمست که درحال پیگیری هستیم که با چه نرخی می خواهند بدهی شان را با ما تسویه کنند. متأسفانه گذشتگان اگر می آمدند بدهی های ارزی را تبدیل به ریال می کردند دیگر نرخ تسهیلات ارز اثر نداشت، اما این مهم را انجام ندادند.

شهرداری تهران پیگیر دریافت مطالبات از دولت
معاون مالی شهرداری تهران در مورد پیگیری دریافت مطالبات شهرداری تهران از دولت اظهار داشت: ما پیگیر هستیم تا مطالبات خودرا از دستگاه های مختلف دریافت نماییم که تا حالا حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان تأیید شده است و تمام پروسه طی شده و دولت این مبلغ را پذیرفته است.
وی در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری تهران با تأکید بر این که تا با بانک ها در مورد اصل و فرع بدهی ها صحبت نکنیم، نمی توانیم رقم نهایی و دقیق میزان بدهی شهرداری را اعلام نماییم، اضافه کرد: اما بانکها مدعی بدهی۶۰ هزار میلیارد تومانی هستند و در کل پیمانکاران نیز مدعی ۸۰۰۰ میلیارد تومان بدهی هستند که باید پایش شود و این رقم کمتر می شود؛ اما این که شهرداری تهران بدهکار مجموعه های مختلف است یک اصل است و ما درصدد حل مشکلات هستیم.
منبع:

1401/11/15
14:15:34
0.0 / 5
595
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد