آبادیان در سی و سومین رویداد امید و افتخار مطرح كرد

بهره برداری از ایستگاه هفت تیر در خط ۶ مترو تا آخر سال

بهره برداری از ایستگاه هفت تیر در خط ۶ مترو تا آخر سال

به گزارش بکسیها، شهردار منطقه 7 اظهار داشت: بعد از آن که عملیات اجرای خط 6 مترو چند سال در این منطقه متوقف مانده بود، مشکلات حقوقی و مالی این پروژه مرتفع شد و تا اواخر اسفندماه ایستگاه هفت تیر در این خط مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان در آیین بهره برداری و عملیات راه اندازی ۷ پروژه فرهنگی و ورزشی که عصر امروز - دوم اسفندماه ۱۴۰۱- در سی و سومین رویداد امید و افتخار برگزار شد، اظهارکرد: منطقه ۶ و ۷ مقصد شمال، جنوب، شرق و غرب تهران هستند و توسعه آنها بر کل تهران اثر دارد. به همین دلیل مجموعه اقداماتی در منطقه ۷ شروع شده است.
وی ادامه داد: اولویت اصلی ما بحث حمل و نقل عمومی است. در حقیقت، بعد از آن که عملیات اجرای خط ۶ مترو چند سال در این منطقه متوقف مانده بود، مشکلات حقوقی و مالی این پروژه مرتفع شد و تا اواخر اسفندماه ایستگاه هفت تیر در این خط مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت؛ همین طور برای اتصال بخش های میانی این خط، تست گرم آن انجام شد و در سال ۱۴۰۲ همه این ایستگاه ها مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.
آبادیان افزود: اولویت بعدی ما تکمیل پروژه های نیمه تمام بود و پروژه مجموعه ورزشی مهر آیین همچون این پروژه هاست. بطور کلی، بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان ارزش کل این پروژه هاست.
شهردار منطقه ۷ افزود: مجموعه مطالعاتی درباره ی تقاطع میادین سبلان و سپاه انجام شده که مطالعات پروژه تقاطع سبلان انجام شده و در مرحله تجهیز گارگاه قرار دارد و با ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار ظرف یک سال به پایان خواهد رسید.
وی عنوان کرد: درباره ی تقاطع میدان سپاه نیز این پروژه در برنامه کمیته سیویل قرار دارد که امیدواریم این پروژه نیز پیش از سال جدید این مرحله را پشت سر بگذارد.
آبادیان تصریح کرد: برای ارتقای سرانه فضای سبز با ارتش جمهوری اسلامی درباره ی مجموعه پیراپزشکی با ارزش ۱۷۰ میلیارد تومان به توافق رسیدم که مجموعه ای بیش از ۸۲۰۰ متر است و تا تابستان سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد.
شهردار منطقه ۷ در آخر اشاره کرد: همین طور پروژه های محله ای را در دستور کار قرار دادیم و ۱۴ پروژه با اعتباری بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ اجرائی می شود؛ علاوه بر این پروژه ای در امتداد ارتقای تاب آوری شهر به نام کانال زرین گلاب وجود دارد که بیش از ۶۰ سال از عمر آن می گذرد که توان پاسخگویی سیلاب هایی با دبی بالا را ندارد. به همین دلیل با ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار، کانال جدیدی راه اندازی می نماییم.
طبق گزارش سایت شهر، در این مراسم علیرضا زاکانی شهردار تهران، محسن نایبی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۷، حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک و جمعی دیگر از مدیران شهری و ورزشی حضور داشتند.1401/12/03
08:02:11
0.0 / 5
432
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد