زاكانی عنوان كرد

آمادگی شهرداری تهران برای کمک به توزیع کالاهای اساسی میان شهروندان با همکاری دولت

آمادگی شهرداری تهران برای کمک به توزیع کالاهای اساسی میان شهروندان با همکاری دولت

بکسیها: به گزارش بکسیها، تفاهمنامه ای فی ما بین شهرداری تهران و وزارت جهاد کشاورزی با هدف تأمین عمده محصولات کشاورزی و مواد غذایی از تولیدکنندگان حوزه کشاورزی منعقد گردید.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بامداد امروز -شنبه ۶ اسفندماه ۱۴۰۱- در جهت اجرای سیاست های حمایتی دولت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازاررسانی مستقیم محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره با حذف واسطه های غیرضرور و کاهش فاصله قیمتی از تولید تا مصرف؛ تفاهمنامه ای در میان وزارت جهاد کشاورزی و شهرداری تهران با هدف تأمین عمده محصولات کشاورزی و مواد غذایی از تولید کنندگان حوزه کشاورزی و عرضه در غرفه میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، ارزش آفرینی از پسماندهای ساخته شده و سایر زمینه های همکاری مشترک منعقد گردید.
در مراسمی که بدین منظور با حضور سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و علیرضا زاکانی شهردار تهران در سالن جلسات وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده بود، زاکانی با تکیه بر لزوم همکاری میان دستگاههای مختلف برای حل مشکلات مردم اظهار داشت: بعد از انقلاب با وجود این که ما به استقلال سیاسی رسیدیم اما هنوز به استقلال فرهنگی و اقتصادی نرسیده ایم؛ ریشه های این اتفاق هم در داخل کشور است، چونکه تهدیدات خارجی برای ما همواره فرصت بوده است.
وی ادامه داد: در همین رابطه یکی از ضعف های ما عدم بهره مندی از مدیریت مشارکتی است که بر مبنای آن باید همه دستگاه ها را برای خدمت رسانی به مردم پای کار بیاوریم.
زاکانی اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی و مدیریت شهری تهران به دنبال ایجاد همکاری مشترک با هدف تحقق ایجاد عایدی برای مردم هستند.
وی ضمن اشاره به ظرفیت های موجود در پایتخت برای عرضه خدمات به شهروندان اظهار داشت: ظرفیت های خدماتی شهر تهران بر این اساس شکل گرفته که سطح خدمت به شهروندان را رشد دهد؛ حالا در تهران ۳۰۰ میدان میوه و تره بار و بازارچه وجود دارد و برای ارتقاء خدمت رسانی به مردم، سیاست ما توسعه این ۳۰۰ میدان و بازارچه در سطح محلات شهر است.
شهردار تهران در قسمت دیگری از سخنان خود بیان نمود: خرید قراردادی یکی دیگر از سیاست های خدماتی ما در شهرداری تهران است که مبتنی بر آن مطابق نیاز شهروندان محصولات را می خریم و حقوق کشاورزان را هم پرداخت می نماییم.
وی تاکید کرد: سیاست خرید قراردادی سبب می شود در تلاطمات بازار شرایط را بهتر کنترل کرده و از وارد آمدن فشار اقتصادی بر شهروندان جلوگیری نماییم. سیاست خرید خدماتی سبب می شود مبتنی بر نیاز شهروندان محصولات را بخریم و حقوق کشاورزان را پرداخت نماییم تا با این کار در تلاطمات نگذاریم بازار از دست برود و فشار به شهروندان وارد شود.
شهردار تهران اظهار داشت: در اجرایی شدن سیاست خرید قراردادی تلاش می نماییم باکیفیت ترین محصول را با پایین ترین قیمتی که نفع کشاورز در آن است بخریم و در اختیار مردم قرار دهیم.
زاکانی پیرامون پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توسعه همکاری میان شهرداری تهران و وزارت جهاد کشاورزی با هدف ارائه ی خدمت فراتر در میادین میوه و تره بار و فروشگاه شهروند اظهار داشت: شهرداری تهران آمادگی دارد در حوزه توزیع کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت، شکر، روغن و... با همکاری دولت خدمت رسانی ویژه ای به شهروندان داشته باشد.
بنا برعلام سایت شهر، وی افزود: در مدیریت شهری ظرفیت هایی وجود دارد که تا پایین ترین سطح محلات گسترش پیدا کرده است و با تاکید بر آن میتوان کارهایی اساسی کرد.
زاکانی در انتها اظهار داشت: از حوالی شروع سال جدید تا پایان ماه مبارک رمضان بازار رونق می گیرد. اگر در این دو ماه بتوانیم شرایط را مدیریت نماییم به ثبات در بازار می رسیم و این ثبات در سال آینده هم استمرار پیدا خواهد نمود.1401/12/06
13:58:58
0.0 / 5
441
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد