در هفته منابع طبیعی؛

5 طرح آبخیزداری در اصفهان بهره برداری می شود

5 طرح آبخیزداری در اصفهان بهره برداری می شود

بکسیها: بکسیها: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از بهره برداری 5 طرح آبخیزداری در هفته منابع طبیعی خبرداد.ابوطالب امینی در بازدید از دفتر خبرگزاری مهر نمایندگی اصفهان با اشاره به برنامه های هفته منابع طبیعی که از ۱۲ تا ۲۱ اسفندماه خواهد بود، از افتتاح پنج طرح آبخیزداری در سطح استان آگاهی داد و گفت: پروژه های آبخیزداری سال ۱۴۰۱ حدود ۶۰ میلیارد تومان اعتبار ملی مصوب و ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار استانی داشته که تا حالا نزدیک به ۸۰ درصد اعتبارات ملی تحقق یافته است.
وی افزود: عملیات اجرائی ۱۰ پروژه آبخیزداری امسال شروع شده که این طرح ها بین ۲۵ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت دارد و پنج پروژه آن در هفته منابع طبیعی به بهره برداری می رسد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اشاره کرد: با توجه به این که اختصاص اعتبارات استانی دیر انجام شد، مابقی پروژه های آبخیزداری در مرحله عقد قرارداد و واگذاری اسناد شروع شده و تا آخر سال مالی (۳۱ شهریور) در صورت اختصاص ۱۰۰ درصد اعتبارات، عملیات اجرائی آنها نیز تمام می شود.
امینی اظهار داشت: هدف از اجرای سازه های آبخیزداری جلوگیری از فرسایش خاک، کنترل سیلاب، تغذیه سفره های آب زیرزمینی و افزایش پوشش گیاهی است.
وی همین طور با اشاره به این که در امتداد فرهنگ سازی طرح ملی تولید و کاشت یک میلیارد اصله درخت، با اداره آموزش وپرورش استان و نیز سازمان پارک ها و فضای سبز کاری مشترک را در هفته منابع طبیعی شروع خواهیم کرد، اظهار داشت: در این جهت طی توافقنامه ای با آموزش وپرورش این مهم پیگیری می شود.


منبع:

1401/12/11
15:02:03
0.0 / 5
498
تگهای خبر: آموزش , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد