مدیرعامل سازمان خدمات شهرداری تهران عنوان كرد

جزئیات نامه به رئیس جمهور برای تفویض اختیار ساماندهی کودکان کار به شهرداری تهران

جزئیات نامه به رئیس جمهور برای تفویض اختیار ساماندهی کودکان کار به شهرداری تهران

به گزارش بکسیها، مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از عرضه نامه به رئیس جمهور برای دریافت متولی گری کودکان کار اطلاع داد.


احمد احمدی صدر در گفتگو با ایسنا، در رابطه با ساماندهی کودکان کار و اجرای طرح حرفه آموزی، استعدادیابی و توانمندسازی این کودکان در شهرداری تهران اظهار داشت: ما برای ساماندهی کودکان کار یک بسته شامل حرفه آموزی، توانمندسازی و استعدادیابی کودکان کار را پیشنهاد داده ایم و پیگیر هستیم تا این طرح صورت گیرد.
وی بیان نمود: در اجرای این طرح درصورتیکه سازمان های متولی این پیشنهاد را پذیرفته و انجام دادند ما هم در کنار آنها هستیم؛ اما اگر دستگاههای متولی نیامدند پیشنهاد ما به دولت این بود که مساله کودکان کار را که شامل اعتبار و ساختار آن است را به صورت کامل از سایر دستگاهها گرفته و به شهرداری واگذار کنند ما هم کار را انجام می دهیم.
مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: البته این واگذاری، مستلزم اینست که هم ساختار و هم اعتبار به ما داده شود و این گونه نباشد که بگویند شهرداری تهران گفته کودکان کار با ما و بقیه کنار بروند. در واقع دولت ساختار و اعتباری را که در حوزه کودکان کار به سایر نهادها داده است از آنها پس گرفته و به ما واگذار کند.
به نقل از ایشان، دولت می بایست مدیریت یکپارچه شهری را در این حوزه رعایت کرده و مدیریت این مورد را به ما واگذار کنند و دستگاههای دیگر هم در این عرصه تمکین کنند یعنی در این ساختار قرار بگیرند و اعتبار لازم را به ما بدهند و ما هم صفر تا صد این کار را کمتر از یکسال انجام خواهیم داد.
احمدی صدر در مورد جزئیات نامه به دولت برای تفویض اختیار کودکان کار به شهرداری تهران اظهار داشت: از جانب شهرداری تهران به رئیس جمهور نامه ای برای عرضه این پیشنهادمان ارسال شد و آقای رئیسی هم دستور بررسی این مورد را دادند که مابین ما و مجموعه های دولتی مکاتباتی انجام شده است و درحال تدوین طرح توجیهی هستیم تا برای دولت ارسال نماییم.
وی ادامه داد: اگر دولت این مورد را بپذیرد ما آمادگی۱۰۰ درصد برای پذیرش مسئولیت کودکان کار به شرط عرضه ساختار و اعتبار آنرا داریم.1401/12/17
14:14:07
0.0 / 5
471
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد