رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خبر داد

شهرستان بهارستان دارای بیشترین تراکم جمعیتی استان تهران

شهرستان بهارستان دارای بیشترین تراکم جمعیتی استان تهران

به گزارش بکسیها، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: شهرستان بهارستان بیشترین تراکم جمعیتی استان تهران را دارد و بیشتر جمعیت مهاجر هم در ۶ شهرستان جنوب و جنوب غرب استان تهران قرار گرفته است.


علاءالدین ازوجی در گفتگو با ایسنا، در تشریح شرایط جمعیتی استان تهران اظهار داشت: حدودا سالانه به صورت متوسط ۲۵۰ هزار نفر به استان تهران مهاجرت می کنند و بیشتر این جمعیت ها در شهرستان های استان تهران مستقر می شوند و به واسطه این که جنوب و جنوب غرب استان تهران گشایش جمعیتی بیشتری به واسطه فضاهای صنعتی دارد این جمعیت در این مناطق مستقر می شوند.
وی در تشریح مدلهای مهاجرت به استان تهران اظهار داشت: ما سه مدل مهاجرت به استان تهران داریم نخستین مدل مهاجرت، مهاجرت از سایر استان ها به استان تهران است. دومین مدل مهاجرت، مهاجرت از شهر تهران به شهرستان های اطراف تهران است که در سالهای اخیر به واسطه بالا بودن هزینه تمام شده زندگی در شهر تهران این اتفاق شدت گرفته است. سومین نوع مهاجرت هم مهاجرت اتباع است. حدودا دو میلیون نفر اتباع رسمی مهاجر و نزدیک به ۴۰۰ هزار اتباع به صورت غیررسمی در تهران حضور دارند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین تراکم جمعیتی استان تهران در شهرستان بهارستان است اضافه کرد: بیشتر جمعیت مهاجر هم در ۶ شهر ستان جنوب و جنوب غرب استان تهران، اسلامشهر، رباط کریم، قدس، ملارد و شهریار ساکن می شوند، این در شرایطی است که کل مساحت این مناطق در مجموع ۱۳.۶ درصد مساحت کل استان تهران است. یعنی هزار و ۸۸۸ کیلومتر مربع است در حالیکه کل مساحت استان تهران هم ۱۳ هزار و ۸۴۱ کیلومتر مربع است.
ازوجی تصریح کرد: باتوجه به نظر کمیته های شهرستان ها، پروژه های استان را اولویت بندی کرده و سعی کردیم تا پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی داشتند به اتمام برسانیم. بسیاری از پروژه های قدیمی به واسطه این که اعتبارات در سالهای گذشته بین پروژه های جدید تقسیم می شد نمی توانستیم اولویت بندی مناسبی داشته باشیم، بنابراین قرار شد پروژه ها اولویت بندی شده و مشخص شود کدام پروژه ها در اولویت باشند و چه زمانی به بهره برداری برسند.
وی افزود: هم اکنون هم با همین سیاست پیش می رویم. یک اتفاق خوب که در استان تهران ایجاد شده، بحث اعتبار پروژه های منتخب و پروژه هایی است که در سفرها به تصویب رسیده است. رئیس جمهور با سفر به استان تهران پروژه های خوبی را تعریف کردند و نزدیک به ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات از محل سفرهای استانی رئیس جمهور تأمین شد.
منبع:

1401/12/18
17:27:32
0.0 / 5
455
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد