در جلسه شورای شهر تهران؛

نرخ کرایه اتوبوس و تاکسی های پایتخت فردا تعیین می شود

نرخ کرایه اتوبوس و تاکسی های پایتخت فردا تعیین می شود

به گزارش بکسیها، عضو شورای اسلامی شهر تهران از افزایش ۲۵ درصدی بهای بلیت مترو در سال آینده نسبت به قیمت سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: این ۲۵ درصد از سال جدید اعمال می شود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، ناصر امانی درمورد کم کاری سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای ساخت پارکینگ در پایتخت اظهار داشت: یکی از اشکالات اساسی در حوزه حمل و نقل و تردد و سکونت در شهر تهران مساله پارکینگ است به صورتی که باید یک نهضت پارکینگ سازی در تهران شکل بگیرد.

مدیریت شهری به تنهایی قادر به تأمین این حجم از پارکینگ نیست
وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری به تنهایی قادر به تأمین این حجم از پارکینگ نیست، اضافه کرد: این مهم باید با مشارکت بخش خصوصی و همکاری مردم صورت گیرد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: روز گذشته آقای مظفر یکی از اعضای کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر تهران معترض بودند اعتباری که در بودجه برای ساخت پارکینگ پیشبینی شده، به شکل اتوماتیک و صددرصد تخصیص پیدا کرده و به حساب سازمان حمل و نقل و ترافیک رفته؛ اما متأسفانه به درستی هزینه نشده و سازمان حمل و نقل و ترافیک فقط ۴ مورد پروژه ساخت پارکینگ را آن هم اخیرا آغاز کرده است.

مشکل زمین از علل اجرایی نشدن ساخت پارکینگ در تهران
امانی با اشاره به اینکه علت اجرایی نشدن این مورد باید بررسی شود، اظهار داشت: یکی از دلایلش اینست که ما مشکل زمین داریم و زمین هایی هم که وجود دارد مالکیت آنها قطعی نیست و حین اجرا و یا بهره برداری افرادی مدعی مالکیت می شوند و این اصل پروژه را زیر سؤال می برد.
وی استفاده از ظرفیت بخش خصوصیِ دارای زمین و سرمایه گذاری را بعنوان راهکار معرفی نمود و اضافه کرد: در این راستا، سازمان سرمایه گذاری مشارکت های مردمی در شهرداری تهران باید فعال شود و با رفع مشکلات، مشارکت بخش خصوصی را جلب نماید.
عضو شورای اسلامی شهر تهران که در یک برنامه رادیویی سخن می گفت، خاطرنشان کرد: شهرداری در کنار مجوزهایی که برای ساخت اماکن اداری تجاری می دهد باید سازندگان را موظف کند که به اندازه واحدها یا دوبرابر آن پارکینگ تأمین کنند.
امانی خاطرنشان کرد: با وجود مصوبات و اعتبارات برای ساخت پارکینگ؛ اما اقدام چندانی صورت نگرفته و بنابراین به یک همت و جدیت نیاز داریم.
وی با اشاره به اینکه ساخت پارکینگ یکی از اولویت های سال جاری شهرداری بوده، اظهار داشت: برخی مناطق، زمینهای موجود را به شهرداری اعلام نمودند و پروژه هایی هم شروع شده؛ اما تا نقطه مطلوب فاصله بسیاری داریم.
عضو شورای اسلامی شهر تهران درمورد قیمت بلیت اتوبوس و مترو در سال جدید هم این طور اظهار داشت: روز گذشته بحث تعیین بهای خدمات مترو در صحن علنی شورا مطرح و قیمت بلیت مترو مشخص شد.
امانی از افزایش ۲۵ درصدی بهای بلیت مترو نسبت به قیمت سال جاری اطلاع داد و اضافه کرد: این ۲۵ درصد از سال جدید اعمال می شود.

بهای بلیت مترو و اتوبوس بین شهرداری و دولت و مردم تقسیم می شود
وی ضمن اشاره به این که بهای بلیت مترو و اتوبوس بین شهرداری و دولت و مردم تقسیم می شود اظهار داشت: بیشتر از دو دهه بود که دولت، یک سوم سهم بلیت مترو و اتوبوس را به شهرداری نمی داد؛ اما هم اکنون که دولت پذیرفته یک سوم سهم خویش را بپردازد با افزایش ۲۵ درصدی بلیت مترو موافقت کردیم.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: باتوجه به قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن مترو، امیدواریم که ظرف دو سال آتی شاهد نخستین ورود قطارهای شهری به شهر تهران باشیم که البته با آغاز به کار چهار ایستگاه های جدید در خط ۶ و ۷ در روز چهارشنبه هم حدود ۹ کیلومتر به این دو خط اضافه می شود.
امانی درمورد تعیین قیمت کرایه تاکسی و اتوبوس اظهار داشت: بحث تعیین کرایه اتوبوس و تاکسی به جلسه فردای شورای شهر تهران موکول شد.
منبع:

1401/12/22
12:33:20
0.0 / 5
370
تگهای خبر: پروژه , خدمات , دستگاه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد