آغاز مسافرگیری در ۵ ایستگاه جدید مترو از فردا

آغاز مسافرگیری در ۵ ایستگاه جدید مترو از فردا

بکسیها: بکسیها: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از پذیرش مسافر در ۴ ایستگاه جدید در خط ۶ و ایستگاه دادمان در خط ۷ در روز یکشنبه ۲۸ اسفند اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مسعود درستی با اشاره به اینکه مراسم افتتاح ۵ ایستگاه مترو امروز (شنبه ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۱) با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و دکتر زاکانی شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: پذیرش مسافر در ایستگاه دادمان در خط ۷ مترو و ایستگاه های میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولی عصر (عج)، بوستان لاله و کارگر در خط ۶ مترو از فردا یکشنبه ۲۸ اسفندماه شروع می شود.
وی ضمن اشاره به این که ۴ ایستگاه بهره برداری شده در خط ۶ مترو قرار دارد، اضافه کرد: این خط تابحال با ۱۳ ایستگاه در چارچوب ۱۷ کیلومتر مسیر به مسافران متروی پایتخت سرویس دهی می کرد و حالا با آغاز به کار ۴ ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولی عصر (عج)، بوستان لاله و کارگر، عملاً ۱۷ ایستگاه و ۲۷ کیلومتر مسیر از محدوده دولت آباد تا بزرگراه شهید ستاری به صورت یکپارچه در خدمت مسافران شهر زیرزمینی قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: با بهره برداری از ایستگاه های جدید در خط ۶ امکان دسترسی راحت مسافران این خط به سایر خطوط در ۵ ایستگاه تقاطعی شامل ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر با خط یک، ایستگاه میدان امام حسین (ع) با خط ۲، ایستگاه میدان حضرت ولی عصر (عج) با خط ۳، ایستگاه میدان شهدا با خط ۴ و ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس با خط ۷ فراهم گردید.
درستی در ادامه با اشاره به اینکه با بهره برداری از ایستگاه دادمان در خط ۷ متروی تهران دسترسی شهروندان و مسافران مترو به شمال غرب پایتخت تسهیل شد، اضافه کرد: با آغاز به کار این ایستگاه، خط هفت مترو با ۲۳ کیلومتر و ۲۰ ایستگاه درحال خدمات رسانی به شهروندان است.
وی در رابطه با نحوه سرویس دهی در این ایستگاه ها، اظهار داشت: ساعت فعالیت ایستگاه های جدید همانند تمام ایستگاه های خطوط درون شهری از ساعت ۵: ۳۰ دقیقه تا ساعت ۲۲ است و فاصله حرکت قطارها در خط شش ۱۵ دقیقه و در خط هفت ۱۲ دقیقه یکبار است.
طبق گزارش سایت شهر، امروز مجموع طول خطوط بهره برداری شده در متروی تهران به ۲۶۹ کیلومتر و تعداد ایستگاه ها به ۱۴۹ ایستگاه رسید.1401/12/29
13:11:53
0.0 / 5
361
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد