معاون شهردار تهران:

سرانه فضای سبز در تهران به 16 و هفت دهم متر مربع رسیده است

سرانه فضای سبز در تهران به 16 و هفت دهم متر مربع رسیده است

بکسیها: به گزارش بکسیها، معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران از افزایش سرانه فضای سبز پایتخت به ۱۶.۷ متر مربع اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مجید باقری ضمن اشاره به این که یک خانواده ۱۰۴هزار نفری در شهرداری تهران هستیم، شامل پاکبان ها و مهندسان و مدیران که در ۲۲ منطقه و ۴۴ سازمان و شرکت فعالیت می نمایند، افزود: اگر بخواهم برخی از این سازمان ها را نام ببرم باید به سازمان آتش نشانی اشاره کنم که یکی از غیورمردان در حریق خیابان بهار به تازگی به شهادت رسید. سازمان میادین میوه و تره بار، سازمان زیباسازی، سازمان اتوبوسرانی، مترو و بهشت زهرا هم تسهیلات زیادی را در آستانه سال جدید تدارک دیده اند.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه نباید سازمان های بزرگ گرفتار روزمرگی شوند، تصریح کرد: شهردار محترم تهران ۴ رویکرد تحولی را در این خصوص تعریف کردند؛ تحول درون زا، تحول نرم افزاری، سخت افزاری و هوشمندسازی.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود به پویش «امیدوافتخار» که از اواخر مرداد ماه در همین راستا انجام و ۵۰ رویداد در همین رابطه برگزار شد، اشاره و بیان نمود: چند کار محوری در آستانه نوروز انجام شد؛ یکی پویش «ایران زیبا» که توسط سازمان زیباسازی انجام شد. اگر مردم کد را پیامک کنند، نحوه دسترسی و شیوه استفاده از مکان گردشگری را نشان داده است و خیلی از شهروندان از این طرح استقبال کردند.
باقری با اشاره به اینکه سری به پارک ملت بزنید چون که جشنواره نور در این پارک برگزار شده است، اظهار داشت: کارناوال های نوروزی هم از روز جمعه در مناطق راه اندازی شده اند. سازمان ورزش شهرداری تهران هم پای کار است.
وی به تغییر رویکرد جدی در شهر با دستور شهردار تهران و حرکت به سمت مردمی سازی اداره شهر و مدیریت مشارکتی اشاره و خاطرنشان کرد: حدود نیم میلیون نفر در پویش «من شهردارم» در یک بازه کوتاه مشارکت کردند و اولویت های خویش را تعیین کردند. انتخاب پروژه های محلی سال جاری برای اولین بار به رای مستقیم مردم گذاشته شد. ۴همت بودجه سال آتی یعنی ۱۰درصد بودجه سرمایه ای را برای این مورد در نظر گرفتیم.
به قول معاون شهردار تهران، خیلی از مردم برای راه اندازی بوستان، بهبود معابر، آسفالت ریزی و مواردی از این دست رای دادند.
وی افزود: در واپسین پویش امید و افتخار باحضور رئیس جمهور ۱۱ کیلومتر خطوط جدید مترو راه اندازی شد. این افتتاحیه با کار جهادی همکاران من در حوزه حمل و نقل صورت گرفت. ۷۵۰ تن آسفالت هم در تهران پارسال ریخته شد که در تاریخ بلدیه بی نظیر است و حاصل زحمت همکاران من در معاونت فنی و عمرانی بود.
باقری همینطور به بوستان های جدید افتتاح شده و اضافه شدن ۱۵۰۰ هکتار به کمربند سبز تهران اشاره و اظهار داشت: شاخص سرانه فضای سبز که باید به ازای هر فرد ۱۰ متر مربع باشد، به ۱۶.۷ متر مربع رسید.
معاون شهردار تهران که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، در انتها اظهار داشت: امیدواریم به سمتی حرکت نماییم که مردم احساس کنند در کنار موارد نرم افزاری، تحول سخت افزاری در شهر هم بوجود آمده است.
طبق گزارش سایت شهر، پایان این برنامه ۱۱۰ جایزه ۱ میلیونی از طرف معاونت برنامه ریزی برای برگزیدگان پویش «ایران دورت بگردم» اختصاص داده شد.
منبع:

1402/01/01
15:10:27
0.0 / 5
364
تگهای خبر: پروژه , سرمایه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد