با اجرای طرح بهارجانها انجام شد؛

بزرگترین عملیات بهاری شهرداری تهران در نوروز ۱۴۰۲

بزرگترین عملیات بهاری شهرداری تهران در نوروز ۱۴۰۲

بکسیها: به گزارش بکسیها، به قول مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار ۱۴۰۲ پایتخت، شاهد اجرای بزرگترین عملیات بهاری شهرداری تهران برای استقبال از نوروز بوده است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، رضا صیادی ضمن اشاره به اجرای طرح بهارجانها اظهار داشت: در این طرح ظرفیت های فرهنگی و هنرهای شهری، آذین بندی، نورآرایی، بهسازی و پیرایش محیطی به کار گرفته شده است.
وی همزمانی ماه مبارک رمضان و عید نوروز را خصوصیت طرح بهارجانها عنوان و اضافه کرد: در تهیه و تولید طرح ها، نقش ها و پیام ها تلاش شد تا تلفیق شاخصه ها و نمادهای این دو مناسبت اجرایی شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران اظهار داشت: در رویداد بهارستان سال جاری بعنوان بزرگترین رویداد هنرهای شهری کشور ۱۰۰۰ هنرمند از سراسر کشور مشارکت داشته اند که به ساخت و نصب ۳۰۰ المان حجمی نوروزی و متناسب با ماه رمضان، ۱۰۰ نقاشی دیواری و خلق آثار و اتفاق های هنری دیگر منتهی شده است.
صیادی برگزاری رویداد تخم مرغهای نوروزی، اجرا و نصب المان های عمو نوروز، هفت سین و نقاشی های خلاق و دیوار نگاره های فاخر در کنار رویداد درختستان را همچون برنامه های هایی عنوان نمود که با استقبال شهروندان و گردشگران نوروزی همراه بوده است.
وی در مورد فعالیتهای انجام شده متناسب با ماه رمضان هم اظهار داشت: با ساخت و نصب ۱۰۰ المان حجمی ماه مزین به اسماء الحسنی و نور آرایی و نورپردازی، چهره شهر آماده ضیافت الهی شده است.
به قول صیادی نقاشی نوروزی ایستگاه ها و اتوبوس های نوروزی از برنامه های بهارستان ۱۴۰۲ بوده که با مشارکت دانشجویان هنر انجام شده است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: برگزاری جشن نور تهران زیبا از نیمه شعبان تا عیدفطر بعنوان بزرگترین جشن نور کشور و اجرای ۲۰ کیلومتر نورآرایی با ریسه های ماه و فانوس در خیابان ولیعصر همچون فعالیتهای سازمان در حوزه نورآرایی شهری بوده است.
صیادی به اجرای سقف نوری خورشید عالم تاب در میدان ولیعصر اشاره و اظهار داشت: علاوه بر این پروژه ۱۰هزار متر مربعی، صدها المان و ۲۲ تونل نوری در مناطق مختلف شهر تهران و تونل نوری هفت رنگ هم در خیابان مجاهدین اسلام اجرا شده است.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، بهسازی و نوسازی پل های عابرپیاده مکانیزه و رنگ آمیزی جداول، دیوارها و جداره های شهری همچون فعالیتهای سازمان زیباسازی شهرتهران در طرح بهارجانها بوده است.1402/01/14
09:44:14
0.0 / 5
524
تگهای خبر: پروژه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد