برنامه های شهرداری تهران در هفته سلامت اعلام شد

از افتتاح مراکز نگهداری روزانه سالمندان تا مسابقه کاهش وزن تهرانی ها در هفته سلامت

از افتتاح مراکز نگهداری روزانه سالمندان تا مسابقه کاهش وزن تهرانی ها در هفته سلامت

بکسیها: مدیرکل سلامت شهرداری تهران از برگزاری مسابقه کاهش وزن تهرانی ها و راه اندازی مراکز نگهداری روزانه سالمندان در هفته سلامت آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حمید صاحب بامداد امروز در نشست خبری خود در مورد برنامه های هفته سلامت، اظهار داشت: هفته سلامت فرصتی است که مردم بار دیگر به مسئله سلامت ذهن و جسم اهمیت دهند و دقت داشته باشید که مفهوم سلامت بسیار عمیق و وسیع تر از تندرستی است و باید علاوه بر توجه به مسئله تندرستی به سلامت روح نیز توجه کرد.
وی با اعلان اینکه برمبنای اسناد بالادستی و تاکید شهردار تهران مطالبی همچون ارتقاء سلامت فردی و اجتماعی، تحکیم خانواده و جلب مشارکت آحاد مردم در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: ما نیز در این اداره کل با رویکرد مبانی ایرانی و اسلامی و محور خانواده و مسجد اقدامات خودرا انجام خواهیم داد.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اعلان اینکه از نهم تا ۱۵ اردیبهشت ماه را هفته سلامت نامگذاری کردند که برنامه هایی خاص در دو حوزه عمومی و گروههای خاص پیش بینی شده است، اظهار داشت: شعار هفته سلامت حال خوب زندگی است که بیش از ۴۴ برنامه برای این هفته پیش بینی کردیم.

برپایی ۱۰۰ میز خدمت با محوریت پزشکان و پیراپزشکان در مناطق محروم پایتخت
وی با اشاره به اکران پیام های سلامتی در زمینه زندگی سالم با محوریت موضوع دخانیات و تغذیه، اشاره کرد: برنامه افتتاحیه در میدان مشق با حضور مدیران شهرداری برگزار می گردد و امسال در هفته سلامت با برگزاری ۱۰۰ میز خدمت با محوریت پزشکان و پیراپزشکان گروههای جهادی، بزرگترین طرح ویزیت پزشکی در مناطق مختلف شهر تهران خصوصاً مناطق کم برخوردار را با محوریت پارک شهر برگزار می نماییم.

برگزاری مسابقات کتابخوانی با محوریت مهارت زندگی و مسابقات ورزشی
صاحب با اعلان اینکه در ۱۵ اردیبهشت و در روز آخر هفته سلامت پیاده روی بزرگ خانوادگی در بوستان جوانمردان به انجام می رسد، اضافه کرد: ویژه برنامه های مختلفی برای کودکان، نوجوانان و جوانان در هفته سلامت پیش بینی کردیم که برای نوجوانان برگزاری مسابقات کتابخوانی با محوریت مهارت زندگی و مسابقات ورزشی پیش بینی شده و برای جوانان نیز کارگاه های آموزشی آموزش ازدواج پیش بینی شده است و همین طور در نظر داریم که یک درصد دانشجویان را در قالب ۱۰۰ کارگاه با مهارت های قبل از ازدواج آشنا نماییم و همین طور در یکی از روزهای هفته سلامت با محوریت مادران دارای سه فرزند به بالا در بوستان ملت ویژه برنامه ای را اجرا خواهیم کرد.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اعلان اینکه در زمینه سالمندی نیز در پارک لاله با حضور ۷۰۰ سالمند ویژه برنامه ای خواهیم داشت، اظهار داشت: برای نخستین بار مراسم گنجینه های شهر تهران در منطقه ۸ افتتاح خواهد شد که در نظر داریم توانمندی های سالمندان را شناسایی نماییم و به صورتی مسابقه استعدادیابی است.
صاحب اظهار داشت: همین طور در هفته سلامت دو مرکز فرآهنگ در مناطق ۱ و ۲۱ بصورت پایلوت افتتاح خواهد شد که در این مراکز بصورت روزانه از سالمندان نگهداری شده و در این مراکز خدمات پزشکی و بهداشتی ارائه نمی گردد، اما خدمات بازآفرینی اجتماعی و فرهنگی ویژه سالمندان به آنها آموزش داده می شود و قرار بود این مراکز در بهمن ماه سال قبل افتتاح شود اما به سبب برخی ملاحظات افتتاح آنها به هفته سلامت امسال موکول شد.

افتتاح مراکز فرآهنگ برای نگهداری سالمندان تهرانی
وی با اعلان اینکه در نظر داریم بعد از موفقیت آمیز بودن این مراکز در هر محله یک فرآهنگ افتتاح نماییم، اظهار داشت: هر مرکز ۱۰۰ الی ۱۵۰ سالمند می تواند جذب نماید که شهرداری تهران تجهیزات و خدمات و مکان ایجاد این مراکز را در اختیار بخش خصوصی که از بهزیستی مجوز فعالیت داشته باشد قرار می دهد و با آنکه این مراکز رایگان نیست اما مبلغ آن بسیار کمتر از مراکز خصوصی است و برای سالمندان نیازمند نیز این مراکز ارزان یا رایگان خواهد بود.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اعلان اینکه به اقتضای سالمندی فعالیت اجتماعی سالمندان محدود می شود و همین محدودیت می تواند زمینه بروز بیماریها را افزایش دهد، اشاره کرد: به همین دلیل با مدل فرآهنگ شروع کردیم و امیدواریم بتوانیم این مدل را ارائه دهیم.

گردهمایی کودکان اوتیسم در برج میلاد
وی همین طور از برگزاری گردهمایی کودکان اوتیسم در برج میلاد آگاهی داد و اظهار داشت: مسابقه دو همگانی اوتیسم و سندرم دان در ۱۵ اردیبهشت و مسابقه پخت املت برای کودکان اوتیسم در ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار می گردد.
صاحب با اعلان اینکه همین طور مسابقه وزن خوب حال خوب در بوستان پلیس در منطقه ۴ با حضور ۷۰۰ شهروند بالای ۱۰۰ کیلو برگزار می شود، اظهار داشت: با طراحی یک اپلیکیشن در نظر داریم یک مسابقه اختصاصی برای کاهش وزن تهرانی ها داشته باشیم که حداقل یک میلیون کیلوگرم وزن توسط شهروندان تهرانی در قالب این اپلیکیشن کم شود.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اعلان اینکه ۶۰ درصد مردم از اضافه وزن رنج می برند در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت سلامت تهرانی ها اظهار داشت: این گزارش را باید وزارت بهداشت ارائه کند.1402/02/06
13:50:11
0.0 / 5
436
تگهای خبر: آموزش , اپل , اپلیكیشن , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد