رئیس شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت کمک دولت برای تأمین واگن های مترو

ضرورت کمک دولت برای تأمین واگن های مترو

به گزارش بکسیها، رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت کمک دولت برای پیش پرداخت واگن ها و تأمین واگن های مترو تاکید نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مهدی چمران در آئین بهره برداری از ایستگاه متروی علامه جعفری در قسمت توسعه غربی خط ۴ متروی تهران، اظهار داشت: یکی از اصرارهای ما در شوراهای دوره گذشته نامگذاری بزرگراهی به نام علامه جعفری بود که این کار صورت گرفت و خوشبختانه امروز هم این ایستگاه مترو به نام علامه جعفری نامگذاری شد. شخصیت بزرگ کشور و جهان اسلام که فردی نابغه و اثرگذار بود و بنده هم افتخار شاگردی ایشان را داشتم.
وی ادامه داد: انتظار ما از متروی تهران اینست که هر ماه ایستگاهی را افتتاح و عقب ماندگی های قبلی را جبران کند. سرعت مترو در گذشته زیاد بود اما چند سالی است که کند شده بود و خوشبختانه باردیگر این روند سرعتی شروع شده و امیدواریم شاهد افزایش خطوط و ایستگاه های مترو باشیم.
رئیس شورای شهر تهران افزود: در نخستین طرح جامع حمل و نقل تهران پیشبینی شده بود که ۱۰ درصد از حمل و نقل توسط مترو صورت گیرد که ما بر روی ۳۰ درصد تاکید داشتیم که خوشبختانه در نهایت ۳۰ درصد پذیرفته شد.
چمران افزود: در جلسه قبلی افتتاح مترو در حضور رئیس جمهور عنوان کردم که خطوط و ایستگاه ها ایجاد می شود و مردم هم آماده استفاده هستند ولی واگن لازم برای جابجایی آنها وجود ندارد. استقبال مردم از مترو بسیار زیاد است اما سرفاصله ها و معطلی ها زیاد است و باید کمتر شود و این مهم با افزایش واگن در خطوط مترو امکانپذیر است. بنابراین امیدواریم با همت دولت و پرداخت پیش پرداخت ها این کار صورت گیرد.
وی تصریح کرد: ما منتظریم اما متاسفانه هنوز پیش پرداخت ها انجام نشده تا ساخت واگن ها آغاز شود. امیدواریم هر چه زودتر این کار صورت گیرد تا بعد از ۱۴ ماه واگن ها را تحویل بگیریم.
رئیس شورای شهر تهران در قسمت دیگری از صحبت های خود ضمن تبریک نهم اردیبهشت ماه روز شوراها اظهار داشت: امیدواریم شورایی ها در عرضه خدمات به مردم شهرهای خود موفق باشند و ما هم بعنوان شورای شهر تهران در عرضه خدمات به مردم تهران توفیق داشته باشیم.
مهدی چمران در انتها آئین بهره برداری از ایستگاه متروی علامه جعفری در جمع خبرنگاران هم اظهار داشت: روند کار مترو چند سالی بود که کند شده بود اما خوشبختانه این کار سرعت باردیگر گرفته تا خطوط و ایستگاه ها آماده شوند. در مورد تأمین واگن هم شهردار تهران اعلام نموده اند که فردا آخرین جلسه برای سپری شدن آخرین مراحل پیش پرداخت واگن هاست. با تکمیل این روند واگن ها در واگن سازی تهران ظرف ۱۴ ماه آینده تکمیل خواهند شد.
وی افزود: حدود ۱۱۳ دستگاه واگن هم که از ابتدا تا پایان در کشور ایجاد می شود تا آخر سال آماده خواهد شد تا رنج و ناراحتی کمبود واگن ها در مترو تهران برطرف شود.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در مورد افزایش بیش از اندازه تعیین شده نرخ بلیت مترو در شورا اظهار داشت: شاید تخلفی ناشی از اشتباه پیاده کردن نرخ بلیت مترو رخ داده باشد اما افزایش نرخ بلیت مترو متوسط ۲۵ درصد بوده است. اگر جایی اشتباهی رخ داده باید اشتباه برطرف شود و به دنبال اجرای افزایش ۲۵ درصدی باشند.
منبع:

1402/02/10
12:03:18
0.0 / 5
484
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد