در نشست خالقان دیوارنگاره های شهر تهران عنوان شد

اجرای بیش از ۲۳۱ پروژه دیوارنگاری شهری در پایتخت در سال قبل

اجرای بیش از ۲۳۱ پروژه دیوارنگاری شهری در پایتخت در سال قبل

بکسیها: بکسیها: ایجاد دفتر نقاشی به وسعت پایتخت و اجرای بیش از 231 پروژه دیوارنگاری شهری در سال قبل از مباحثی بود که در نشست خالقان دیوارنگاره های شهر تهران عنوان شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر؛ عصر روز گذشته خانه تهران میزبان «خالقان دیوارنگاره های شهر تهران» با حضور رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی، مجید قادری معاون فرهنگی و هنر شهری و هنرمندان بخش نقاشی دیواری کشورمان بود.
رضا صیادی در این مراسم ضمن قدردانی از همکاری و تعامل خوب هنرمندان با سازمان زیباسازی اظهار داشت: آثار هنری خلاق نشان از این دارد که سازمان زیباسازی و شهر خانه هنرمندان است و آنچه باارزش و عاریتی نیست هنر است که ماندگار است.
بگفته صیادی، تاثیر تعامل میان هنرمندان و سازمان زیباسازی ایجاد دفتر نقاشی به وسعت شهر تهران است که ورق به ورق آن علاوه بر آنکه یک اثر هنری است روایتگر داستانی بر دیواره های پایتخت است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در ادامه اظهار امیدواری کرد که این دفتر نقاشی روز به روز شاهد خلق آثار بیشتر و خلاقانه تری باشد.
وی همین طور به بررسی و اصلاح نقاط ضعف مطرح شده از طرف هنرمندان اصرار کرد و اظهار داشت: بطور قطع بدنبال اصلاح و ایجاد فرایندهای مناسب تری هستیم تا ضمن عمق بخشیدن به تعاملات درهای سازمان به روی همه هنرمندان باز باشد.
در ادامه این مراسم مجید قادری معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی با اعلان اینکه عرصه هنر نقاشی دیواری عرصه ای جذاب و قابل ستایش است، از رشد ۶۰ درصدی گسترش هنر نقاشی دیواری در پایتخت در سال ۱۴.۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۳۱ پروژه دیوار نگاری شهری در پایتخت اجرا شده است که رشدی ۵۰ تا ۶۰ درصد نشان میدهد.
بگفته قادری؛ بیش از ۵۱ هزار متر مربع از دیوارهای شهر به دست هنرمندان نقاشی شده است که رشد ۷۰ درصدی نسبت به سال پیش از نظر متراژ را شاهد می باشیم.
وی ادامه داد؛ این نشان میدهد که شهر رنگ بیشتری بگیرد و شهروندان حس بهتری را تجربه کنند که این مساله به آرامش شهر کمک شایانی می کند.
معاون فرهنگی و هنر شهری سازمان زیباسازی شهرتهران در ادامه اضافه کرد: در سال ۱۴.۱ مجموعا ۵ فراخوان بزرگ اعلام شده است که ۳۵۰ هنرمند با سازمان همکاری داشته اند که این اتفاق نادر و بزرگی بوده است.
بر طبق این گزارش؛ مرتضی گودرزی دیباج محقق و استاد دانشگاه نیز ضمن ایراد سخنانی از رشد کمی وکیفی به وجود آمده در زمینه نقاشی دیواری به عنوان یک اتفاق مبارک یاد کرد و افزود: فرصتی که در این دوره مدیریت شهری پایتخت در اختیار هنر دیوارنگاری قرار گرفته در تاریخ بلدیه بی سابقه بوده است چونکه پهنه بومی به وسعت شهر در اختیار هنرمندان قرار داده شده تا ضمن رنگ بخشیدن به شهر گفتمان جدیدی میان مردم و هنر ایجاد کنند.
وی افزود: البته کار بی عیب و نقص نیست حتما انتقادهایی وارد است که با تشکیل کمیته ای پژوهشی و ارزیابی کاربردی در کنار سیستمی که درحال انجام فعالیت است بازشناسی و باز تعریفی از آثار خلاقانه و هنر دیوارنگاری شهری داشته باشیم.
قادری پیشنهاد نمود تا از میان هزاران اثر هنر نقاشی دیواری کار شده در سطح شهر برخی از آثار برجسته انتخاب و به عنوان کرسی درسی قابل دفاع و عرضه به دانشجویان باشد.
همین طور در آخر این مراسم با اهداء تندیس از پیشکسوتان هنرمند نقاشی دیواری شهری تقدیر گردید.
منبع:

1402/02/21
12:42:41
0.0 / 5
466
تگهای خبر: پروژه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد