مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران اعلام كرد

اعلام فهرست ۹۵ ساختمان ناایمن تهران به دستگاه قضا تا ابتدای هفته آتی

اعلام فهرست ۹۵ ساختمان ناایمن تهران به دستگاه قضا تا ابتدای هفته آتی

بکسیها: بکسیها: مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعلام فهرست 95 ساختمان ناایمن به دستگاه قضایی تا هفته آتی آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار داشت: ساختمان های ناایمنی که قدمت زیادی دارند یکی از معضلات اساسی شهر تهران هستند، در ساختمان های جدید مشکل خاصی نداریم. حدود ۱۲ سال است که ساختمان هایی که بالای شش طبقه هستند از آتش نشانی تاییدیه دریافت می کنند و خوشبختانه اتفاق خاصی دراین زمینه نداشتیم و مشکل ما عمدتا با ساختمان های قدیمی است.
وی ادامه داد: ساختمان هایی که قبل از قوانین تولید شده اند و همه نوع کاربری از اداری، تجاری، مسکونی و صنعتی، دولتی و خصوصی در آن وجود دارد. ساختمان های جدید به سبب الزام بر دریافت پایان کار، موظف به انجام اقدامات مربوط به سازمان آتش نشانی هستند بدین سبب دستورالعمل ها را انجام می دهند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران اشاره کرد: از شروع سال قبل، دستگاه قضا همکاری بسیار خوبی را با سازمان آتش نشانی شهرداری تهران شروع کرد و ما سال قبل در همین زمان ۱۲۹ ساختمان ناایمن داشتیم که سال ها در همین عدد مانده بود، ساختمان هایی بسیار پرخطر که جزو خط قرمزها بودند و همیشه نگرانی های مختلفی در ارتباط با این ساختمان ها داشتم مبادا اتفاقی رخ دهد.
وی ادامه داد: با ورود دستگاه قضا و جلساتی که به دفعات با مالکان ساختمان های ناایمن داشتیم برخی از مالکان پای کار آمدند و تشکیل پرونده دادند، دستورالعمل را دریافت و شرکت مجری خودرا انتخاب کردند و حتی عده ای از مالکان ساختمان های ناایمن، تا مرز تایید ایمنی ساختمان نیز پیش رفتند.
وی اشاره کرد: متاسفانه مالکان حدود ۹۵ ساختمان ناایمن، تا حالا اقدام خاصی را شروع نکرده اند که سازمان آتش نشانی اخطارهای لازم را به آنها ارائه کرده و طی روزهای آینده مکاتبات سازمان آتش نشانی با دستگاه قضایی در خصوص اعلام نام، نشانی و هویت ساختمان ها به دستگاه قضایی به انجام می رسد.
بنابر اعلام سایت شهر، محمدی بیان کرد: دستگاه قضایی با مالکان این۹۵ ساختمان برخورد قانونی خواهدنمود و سازمان آتش نشانی از زمان ابلاغ دستورالعمل ایمنی تا هنگام رفع موارد ناایمن همراه مالکان ساختمان های ناایمن خواهد بود و در این جهت نسبت به صدور فراخوان نیز اقدام نموده است.
وی اشاره کرد: تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ فهرست ۹۵ ساختمان ناایمن به دستگاه قضایی اعلام خواهد شد.1402/02/26
15:15:08
0.0 / 5
290
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد