رئیس پلیس آگاهی فراجا خبر داد

جلسات پلیس با خودروسازان جهت افزایش امنیت خودرو ها

جلسات پلیس با خودروسازان جهت افزایش امنیت خودرو ها

بکسیها: رییس پلیس آگاهی فراجا از برگزاری جلسات مختلف با خودروسازان بمنظور افزایش امنیت خودرو ها در مقابل سرقت آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، گرچه آمار دقیقی از وقوعات سرقت و انواع آن در رسانه ها منتشر نمی گردد، اما اظهارات مقامات رسمی همچون پلیس حاکی از روند افزایشی این جرم در سال ها و ماه های اخیر بود. افزایشی که سبب شد تا سردار احمدرضا رادان، نخستین طرح عملیاتی بعد از انتصابش به عنوان فرمانده فراجا را به مقابله با سارقان و مالخران اختصاص دهد. طرحی که اجرای آن همچنان ادامه دارد و بنابر اظهارات رسمی اعلام شده ازسوی فرماندهان پلیس در کاهش وقوع سرقت نیز موثر بوده است.
در این میان اما همانطور که پلیس راهنمایی و رانندگی، سهم دستگاهها در وقوع حوادث را مشخص می کند، بنظر می رسد که لازم است در مورد سرقت نیز سهم دستگاه های مختلف قابل ارزیابی باشد، به عنوان مثال می توان سهم خودروساز از وقوع سرقت، پیمانکاران ساختمانی و مهندسان ناظر از وقوع سرقت از ساختمان ها و... را نیز مشخص کرد، امری که تا حالا اجرائی نشده اما پلیس تاکید کرده که برای ارتقا امنیت خودرو ها با خودروسازان جلساتی را برگزار کرده و با شهرداری ها نیز هماهنگی خوبی وجود دارد.
در همین راستا، سردار احمدرضا رادان، فرمانده فراجا درپاسخ به پرسش ایسنا درباره ی هماهنگی با خودروسازان و شهرداری ها برای ارتقا وضعیت امنیت خودرو ها و معابر برای مقابله با سرقت اظهار داشته بود: «در این مورد جلساتی داشتیم، در بحث خودرو ها صحبت داشتیم که بتوانند خودرو ها را ایمن تر کنند. من از خودروسازان تشکر می کنم، آنها هم اقداماتی را آغازکردند، اما کافی نیست. اما یک نکته مهم وجود دارد و این که صاحبان خودرو ها و مردم هم باید بتوانند از مال خودشان مراقبت کنند که این موارد را بوسیله آگاهی بخشی و آموزش به مردم خواهیم گفت. در آینده نزدیک کلیپ هایی از جنس اطلاع رسانی به مردم و آموزش به آنان برای پیش گیری از سرقت ساخته و پخش خواهد شد.»
حالا در تازه ترین اظهارنظر، سردار محمد قنبری، رییس پلیس آگاهی فراجا که دبیری قرارگاه مبارزه با سرقت در کل کشور را نیز برعهده دارد، از برگزاری جلسات گوناگون با خودروسازان آگاهی داده است. قنبری در گفت و گو با ایسنا، درباره ی آمارهای مربوط به سرقت خودرو اظهار داشت: سرقت های در رابطه با خودرو شامل دو دسته کلی است. یکی سرقت هایی که از داخل خودرو یا تجهیزات و قطعات خودرو به انجام می رسد که این موارد عمدتاً از طرف معتادان و سارقان خرد به انجام می رسد. یک مورد دیگر نیز مربوط به سرقت خود خودرو است که آمار و فراوانی آن در مقایسه با سرقت های دیگر بسیار اندک است و البته قدرت کشف پلیس نیز در این زمینه بسیار بالاست. ما حتی سازوکاری را فراهم کردیم تا امکان گزارش سرقت خودرو بوسیله نرم افزار پلیس من نیز ممکن شود.
وی درباره ی این که آیا پلیس آگاهی برمبنای روش های سارقان، موضوعات در رابطه با پیش گیری از سرقت را به خودروسازان گوشزد کرده یا خیر نیز اینطور پاسخ داد: ما جلسات مرتب و مختلفی با خودروسازان داریم و اقدامات خوبی هم در مورد ارتقای امنیت خودرو ها انجام شده است. خودروسازان در مواردی امنیت خودرو را ارتقاء داده اند و تجهیزات بازدارنده در مقابل سرقت را روی خودرو نصب کرده اند. همین طور تعدادی از خلاءها و مشکلات را نیز رفع کرده اند.
رییس پلیس آگاهی فراجا افزود: البته اقدامات دیگری هم باید صورت گیرد و بنا بر این نیز ما همچنان بدنبال ارتقا امنیت خودرو ها هستیم و برگزاری جلسات مشترک و انتقال نقاط ضعف امنیتی در خودرو ها در دستورکار ما قرار دارد و امیدواریم که در نتیجه این جلسات نیز امنیت خودرو های سواری ارتقا پیدا کند.
قنبری درباره ی توجه به امنیت ساخت و سازها و هماهنگی با شهرداری ها برای از بین بردن فضاهای ناامن شهری نیز اظهار داشت: در این خصوص نیز اطلاع دارم که جلساتی درحال برگزاری است. اما متولی آن پلیس پیشگیری است. قانونی هم به تصویب رسیده که بر طبق آن دریافت پایان کار ساختمان ها منوط به گرفتن تائیدیه امنیتی از پلیس است و در حقیقت حتما باید پیوست های امنیتی در ساخت و سازها رعایت شود تا بتوان برایشان مجوز پایان کار را صادر کرد.1402/02/29
16:00:06
0.0 / 5
362
تگهای خبر: آموزش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد