شمس احسان تاكید كرد؛

ضرورت تجهیز و لایروبی آبنمای فضاهای عمومی پایتخت برای فصل تابستان

ضرورت تجهیز و لایروبی آبنمای فضاهای عمومی پایتخت برای فصل تابستان

به گزارش بکسیها، عضو و رئیس کمیته اجتماعی شواری اسلامی شهر تهران بر لزوم تجهیز آبنماهای پایتخت به سیستم چاه اِرت و محافظِ جان و همینطور لایروبی آبنماها تاکید نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، زهرا شمس احسان در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران باتوجه به فصل تابستان و استفاده خانواده از فضاهای سبز شهری بر لزوم تجهیز آبنماهای پایتخت به سیستم چاه اِرت و محافظِ جان و همین طور لایروبی آبنماها اصرار کرد اضافه کرد: شرایط مرطوب آبنماهای واقع در فضاهای عمومی پایتخت مانند میدانگاه ها و بوستان ها باعث می شود که کودکان حین بازی در معرض شوک الکتریکی و خطرات در رابطه با آن قرار گیرند.
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: حفر چاه اِرت غالباً در امتداد اجرای سیستم اتصال زمین جهت جلوگیری از برق گرفتگی و تخلیه فوری جریان الکتریکی در بوستان ها و میدانگاه ها صورت می گیرد.
وی با اعلان اینکه طبق بازدیدهای میدانی به عمل آمده، به استحضار می رساند که آبنماهای پایتخت به سیستم چاه اِرت و محافظِ جان مجهز نیستند، اشاره کرد: باتوجه به ماهیت رسانا بودن آب و تجمع بالای کودکان در اطراف آبنماها، امکان وقوع حوادثی از قبیل برق گرفتگی وجود دارد که در گذشته هم اتفاقی این چنینی داشتیم.
شمس احسان با تأکید بر این که این مساله باید با جدیت در دستورکار شهرداری تهران قرار گیرد و در صورت ادامه روند حاضر، ممکنست نتایج جبران ناپذیری برای شهروندان داشته باشد، اظهار داشت: بطور کلی انتظار می رود که سیستم چاه اِرت و محافظِ جان در نقاطی مانند (زمین های چمن، باغچه ها و فضاهای سبز) اجرا شود؛ چونکه بیشتر در معرض رطوبت و آب قرار دارند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: امید است با شناسایی نقاط مورد نیاز توسط کارشناسان و اجرای دقیق این سیستم ها از برق گرفتگی، حریق و خطرات ناشی از آن جلوگیری شود.
وی اظهار داشت: شهرداری تهران باید در امتداد حفظ و صیانت از مال و جان شهروندان تهرانی، احکام و الزامات پیش بینی شده در برنامه چهارم در عرصه افزایش ایمنی و افزایش تاب آوری شهری را خصوصاً در فضاهای عمومی جاذب جمعیت عملیاتی و گزارش مقتضی را در صحن شورا ارئه کند.
منبع:

1402/03/02
14:01:32
0.0 / 5
347
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد