معاون شهردار تهران خبر داد

ایجاد ۵۰ جایگاه سوخت تک سکو تا آخر سال

ایجاد ۵۰ جایگاه سوخت تک سکو تا آخر سال

به گزارش بکسیها، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اظهار داشت: هدف ما افتتاح 50 جایگاه سوخت طی سال 1402 است و جانمایی آن باتوجه به نیازسنجی که انجام شده به سبب بافت و تعداد جایگاه ها و تراکم در سطح مناطق است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حسین نظری در مورد آخرین وضعیت راه اندازی جایگاه های سوخت تک سکو در شهر تهران اظهار داشت: تیرماه سال ۱۴۰۱ شورای شهر تهران مصوبه ای را تصویب کرد و شهرداری تهران را مکلف کرد تا ۱۱۰ جایگاه را با عنوان جایگاه های سوخت «تک سکو» راه اندازی کند.
وی اشاره کرد: از حدود ۸ سال پیش در شهر تهران هیچ جایگاه سوختی اضافه نشده است، پس شورای شهر بمنظور خدمت رسانی به شهروندان، کاهش ترافیک و آلودگی هوا و... این مصوبه را تصویب کرده است.
نظری اضافه کرد: در شهریورماه این مصوبه توسط شهردار تهران به مجموعه ابلاغ گردید. در آذر ماه جلسه ای بین معاونت امور مناطق و معاونت خدمات شهری برگزار و تفاهم نامه ای منعقد گردید که برمبنای آن، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل کارگزار اجرای این پروژه معرفی گردید.
معاون شهردار تهران با اشاره به استفاده از تجارب شهرهای دیگر در این پروژه اضافه کرد: نقاط ضعف و قدرت و همین طور تجارب تعدادی از کلان شهرها را در این زمینه بررسی کردیم. با کمک تعدادی از ارگان های شهرداری مانند سازمان زیباسازی بحث سازه ای را بررسی کردیم که به عنوان یک منظر شهری تیپ واحد داشته باشند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران افزود: بعد از شناسایی ۹۰ زمین اعلام شده از جانب مناطق ۲۲ گانه، تعداد ۲۰ زمین به شرکت ملی پخش فراورده های نفتی جهت دریافت مجوزهای ۱۶ گانه معرفی گردید که هم اکنون ۱۲ نقطه مورد تأیید قرار گرفته و ۸ نقطه درحال بررسی دوباره می باشد که در صورت عدم دریافت مجوز، زمینهای جدیدی معرفی خواهد شد.
وی ادامه داد: هدف ما افتتاح ۵۰ جایگاه سوخت طی سال ۱۴۰۲ است و جانمایی آن باتوجه به نیازسنجی که انجام شده به سبب بافت و تعداد جایگاه ها و تراکم در سطح مناطق است. به نحوی که در کنار خدمت رسانی به شهروندان منافع جایگاه داران هم مورد توجه قرار گیرد.
نظری اظهار داشت: ۱۲ مکانی که از نظر کمیسیون برای دریافت مجوز از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی واجد شرایط لازم شناخته شده در مناطق ۲۱، ۲۰، ۱۸، ۱۶، ۱۵، ۱۱، ۶، ۵، ۴، ۳، ۲ قرار دارد. زمینهای رد شده در کمیسیون مجاری عرضه در این مرحله از نظر فنی و HSE باردیگر بررسی شده و در حد مقدورات شهرداری تهران و شرکت های طرف قرارداد، مشکلات رفع و بعد از آن باردیگر در این کمیسیون مطرح می شوند.

طبق گزارش سایت شهر، وی ادامه داد: در صورت رد مجدد هر زمین در کمیسیون، زمینهای جایگزین از میان زمینهای معرفی شده به شرکت ساماندهی از طرف مناطق ۲۲ گانه انتخاب و جهت دریافت مجوز معرفی خواهد شد.
منبع:

1402/03/03
14:12:52
0.0 / 5
563
تگهای خبر: پروژه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد