جزئیات اقدامات سازمان بهشت زهرا برای برگزاری مراسم ارتحال امام

جزئیات اقدامات سازمان بهشت زهرا برای برگزاری مراسم ارتحال امام

به گزارش بکسیها، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) مجموعه اقدامات این سازمان همزمان با برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) را شرح داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، جواد تاجیک شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) به تشریح اقدامات و برنامه های این سازمان در آستانه سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی پرداخت.
وی اظهار داشت: انسداد ترافیکی مورد نیاز با هماهنگی پلیس راهور، جابجایی زائرین با ۴۰ دستگاه ماشین برقی، خط کشی پارکینگ ها و معابر منتهی به مراسم، مناسب سازی پارکینگ استقرار اتوبوس استان ها، آسفالت معابر و لکه گیری پارکینگ ها، تهیه و نصب بنرهای ویژه مراسم و هدایت مسیر زوار و آماده سازی ۲۰۰۰ چشمه سرویس بهداشتی اطراف حرم همچون اقدامات صورت گرفته از جانب سازمان بهشت زهرا (س) بمناسبت سالگرد ارتحال امام راحل به شمار می روند.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) اظهار داشت: در حوزه فضای سبز هم برای آماده سازی محوطه حرم مطهر امام خمینی (ره) اقداماتی نظیر انجام گلکاری، علف زنی، چمن زنی و آماده سازی آبنما انجام شده است. همینطور به منظور آماده سازی محدوده حرم در زمان برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در چارچوب یک طرح جهادی رنگ آمیزی جداول، سطل های زباله و مخازن آهنی صورت گرفت.
وی ضمن اشاره به برگزاری برنامه فرهنگی سازمان بهشت زهرا (س) بمناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: یکی از این برنامه ها، رویداد هنری امام امت- امت امام بود که از ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت با حضور تعدادی از هنرمندان کشور در حرم مطهر امام و بهشت زهرا (س) برگزار گردید. در این رویداد هنرمندان منتخب کشورمان به تولید آثار فاخر گرافیکی، تصویرسازی، پادکست و حروف نگاری پرداختند.
تاجیک اظهار نمود: بعضی از آثار ساخته شده در رویداد هنری امام امت- امت امام در چارچوب پوستر چاپ و بعنوان هدیه فرهنگی به خیلی از سازمان ها ارسال شده است؛ همینطور تمام آثار هنری ساخته شده در این رویداد هنری جهت بهره برداری در اختیار سازمان زیباسازی شهرداری تهران و مترو قرار گرفته اند.
شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه های فرهنگی سازمان بهشت زهرا (س) سوگواره هنری امام امت- امت امام است که در فضای مجازی و نشریات اطلاع رسانی شده و علاقمندان می توانند تا ۱۵ خرداد آثار خویش را از راه سایت honareheyat.com به دبیرخانه دائمی این سوگواره هنری ارسال نمایند.
تاجیک ایجاد گذرگاه فرهنگی از مسیر گلزار شهدای بهشت زهرا (س) تا حرم مطهر امام خمینی (ره) را از دیگر برنامه های فرهنگی سازمان بهشت زهرا (س) بمناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) برشمرد و اظهار داشت: در این گذرگاه فرهنگی حدود ۴۰ موکب ستاد مردمی ارتحال امام خمینی (ره) با محوریت و ابتکار عمل سازمان بهشت زهرا (س) به انجام فعالیتهای فرهنگی همچون اکران فیلمهای مستند با مبحث امام خمینی (ره) و پذیرایی می پردازند.
وی پشتیبانی از ایستگاه های صلواتی را بعنوان بخش دیگری از برنامه های سازمان بهشت زهرا (س) در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره) برشمرد.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) برگزاری اجتماع بزرگ دانشجویان بسیجی در شبستان امام خمینی (ره) را از ابتکارات فرهنگی این سازمان در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برشمرد و اضافه کرد: همزمان با این اجتماع هم برنامه های مختلفی در قطعات گلزار شهدای بهشت زهرا ( س) با مبحث تفکرات امام و پیاده روی به سمت حرم مطهر برگزار می گردد.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، تاجیک بخش خدمات اجتماعی هم در حرم مطهر امام خمینی (ره) با هدف مدیریت و ساماندهی کارتن خواب ها در روزهای برگزاری مراسم ارتحال فعال شده. مضاف بر این استقرار ۲۰ ایستگاه اطلاع رسانی "از من بپرسید" از دیگر اقداماتی است که در حوزه اجتماعی انجام شد.
منبع:

1402/03/12
13:47:04
0.0 / 5
442
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد