مدیر عامل متروی تهران:

حفاری ایستگاه متروی دریاچه چیتگر از اوایل شهریور شروع می شود

حفاری ایستگاه متروی دریاچه چیتگر از اوایل شهریور شروع می شود

به گزارش بکسیها، مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه اظهار داشت: کارگاه ایستگاه متروی دریاچه شهدای خلیج فارس یا چیتگر از اواخر مرداد یا اوایل شهریور با ۲ دستگاه حفار مکانیزه آغاز به کار می کند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محسن هرمزی در مورد جزئیات حفاری ایستگاه دریاچه چیتگر اظهار داشت: ایستگاه دریاچه چیتگر، ایستگاهی از خط ۱۰ متروی تهران است که نخستین خط از خطوط جدید ناوگان زیرزمینی پایتخت است. این خط از سه راه تهرانپارس آغاز و در وردآورد تمام می شود. به صورت کلی، خط ۱۰متروی تهران دارای ۳۵ ایستگاه است و گستره ۴۵ کیلومتری دارد.
وی با اشاره به اینکه خط ۱۰ شش مترو ایستگاه تبادلی با دیگر خطوط دارد، اظهار نمود: این خط پهنه شمالی پایتخت و مناطق ۱ تا ۵ و ۲۲ را پوشش می دهد.
هرمزی بیان نمود: کارگاه ایستگاه متروی دریاچه شهدای خلیج فارس یا چیتگر از اواخر مرداد یا اوایل شهریور با ۲ دستگاه حفاری مکانیزه آغاز به کار می کند. این نخستین دستگاهی است که از ایستگاه دریاچه به سمت شرق حرکت می کند. در همین کارگاه دستگاه حفار مکانیزه دیگری به سمت وردآورد حرکت می کند.
مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه تصریح کرد: دستگاه حفار مکانیزه دیگری هم از کارگاه جنت آباد همزمان در فاز نخست خط ۱۰ مترو آغاز به کار می کند. در فاز اول در نظر داریم که با ۳ دستگاه ۲۰ کیلومتر این خط را حفاری نماییم.
وی با اشاره به اینکه فاز اول پروژه از وردآورد شروع می شود و به میدان کتاب منتهی می شود، اضافه کرد: هر دستگاه حفار مکانیزه به صورت معمول روزانه ۱۰ متر حفاری و لاینینگ می کند. بنابراین، با ۳ دستگاه حفار روزانه ۳۰ متر و سالانه ۱۰کیلومتر حفاری می شود.
طبق گزارش سایت شهر، هرمزی اظهار داشت: البته حفاری این خط به شرط تأمین مصالح (میلگرد و سیمان) و عدم ایجاد نقص فنی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1402/04/31
18:19:50
0.0 / 5
306
تگهای خبر: پروژه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد