مدیر عامل سازمان حمل و نقل تهران خبر داد

ساماندهی هوشمند ۱۲۰ هزار فضای پارک حاشیه ای در پایتخت

ساماندهی هوشمند ۱۲۰ هزار فضای پارک حاشیه ای در پایتخت

به گزارش بکسیها، مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهر تهران از ساماندهی ۱۲۰ هزار فضای پارک حاشیه ای در پایتخت اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بامداد امروز مراسم آغاز طرح کنترل هوشمند پارک حاشیه ای شهر تهران برگزار شد و مجتبی شفیعی با اشاره به اینکه امسال ۱۲۰ هزار فضای پارک، زیر پوشش آخرین روش های مدیریت پارک حاشیه ای قرار می گیرد، اظهار داشت: نخستین قراردادمان در مناطق ۲، ۳، ۶، ۷ و... منعقد شده و مقرر است ۶۳ هزار فضای پارک در این مناطق ساماندهی گردد که هم اکنون ۱۶ دستگاه «خودروی پلاک خوان» در سطح مناطق ۲، ۶ و ۷ فعالیت خویش را آغاز می کنند.
وی با اشاره به اینکه تا آخر سال تکالیف مان را در حوزه ساماندهی پارک حاشیه ای محقق می نماییم، خاطرنشان کرد: امکان دارد در نگاه اول شهروندان تصور کنند که این به نفع شان نیست اما منافع عمومی که اجرای این طرح برای کل شهر تهران دارد بسیار بیشتر است، بگونه ای که در بیان مزایای این طرح باید بگویم که اجرای این طرح سبب کاهش تمایل شهروندان به استفاده از خودروی شخصی خواهد شد و همینطور شاهد ایجاد درآمد پایدار در جهت توسعه حمل و نقل عمومی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برای جانبازان و توان یابان هم به ازای هر ۷۰ فضای پارک یک فضای پارک مجانی در نظر گرفتیم، اظهار داشت: شهروندان می توانند با شارژ کیف پول الکترونیک خود در سامانه «تهران من» اقدام نمایند که وقتی خودرو های پلاک خوان نسبت به ثبت پلاک در سامانه اقدام می کنند از حساب شهروندی کسر شود. چون که به ازای قانون درآمد پایدار عدم پرداخت این عوارض مشمول عوارض دیرکرد خواهد شد.
شفیعی همینطور در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر مبنای نوع خودرو و مدت توقف شورای شهر تهران عوارضی را محاسبه کردند که ساده ترین محاسبه برای سواری و خودرو های وانت که تعداد آنها هم در تهران زیاد است به ازای هر نیم ساعت ۲۲۰۰ تومان خواهد بود که از همان اول محاسبه آغاز خواهد شد.
وی در پاسخ به این سؤال که پارک بان ها بر می گردند؟ اضافه کرد: ما محدودیتی برای سرمایه گذار در استفاده از ابزار قائل نشدیم اما برای سرمایه گذاران به صرفه تر است که از خدمات هوشمند استفاده نمایند.
شفیعی در مورد میزان خطای این خودرو های ثبت پلاک هم اظهار داشت: ۹۵ درصد دقت دوربین های پلاک خوان ثبت شده است و چون تعداد دفعات چک پلاک زیاد است امکان خطا کاسته می شود.
انتهای ‍پیاممنبع:

1402/05/03
08:17:31
0.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد