شورای شهر پیگیر حقوق معلولان

شورای شهر پیگیر حقوق معلولان

بکسیها: رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام نمود که پیگیر واگذاری زمین طرشت که سامانه حمل و نقل معلولان و جانبازان بوده، است.


جعفر تشکری هاشمی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص واگذاری زمین سامانه معلولین در شهرداری تهران، اظهار داشت: اطلاع پیدا کردم که شهرداری در نظر دارد زمین سامانه معلولین را به کارهای استارت آپی اختصاص دهد؛ اما جای سوال است که در کجای ماموریت های شهرداری تهران پشتیبانی از کارهای استارت آپی آن هم به این گستردگی مورد توجه قرار گرفته است و همین طور استارت آپ ها مگر چقدر زمین برای فعالیت لازم دارند که این زمین به این گستردگی مقرر است در اختیار آنها قرار داده شود؟.
وی با اعلان اینکه وظیفه ذاتی شهرداری تهران کمک به استارت آپ ها نیست، افزود: چند هفته پیش باخبر شدم که شهرداری تهران می خواهد سامانه ویژه حمل و نقل معلولان و جانبازان را از محل مخصوص آن در طرشت به غربی ترین نقطه تهران در بلوار شیرپاستوریزه که فاقد امکانات مناسب می باشد، منتقل کنند.
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اعلان اینکه همین طور مقرر است خودرو های ون دارای بالابر برقی مخصوص معلولان ویلچری را به سازمان تاکسیرانی واگذار کنند، اظهار داشت: این واگذاری برخلاف مصوبات شورا و به ضرر جانبازان و معلولان ویلچری است، بطوریکه پیام های مختلفی در مورد دستور تخلیه مکان یاد شده و نگرانی های جدی این افراد دریافت نمودند.
تشکری هاشمی اضافه کرد: اصولا برجستگی استارت آپ ها به این است که با یک کامپیوتر و با کمک اینترنت در هر کجا که باشند، می توانند فعالیت کنند و نیازی به ساختمان نیست. آن هم زمینهای گسترده همچون زمین طرشت که ۲۸ هزار متر وسعت دارد و یا زمین بزرگ ساصد و حتی بوستان هایی همچون بوستان ولایت نیز برای این کار پیشنهاد شده که خوشبختانه هنوز با آن موافقت نشده است.
وی با اعلان اینکه شهرداری باید توضیح دهد که با این تصمیم مقرر است چه منافعی به شهر اضافه شود، اظهار داشت: این مساله سبب شده که کمک به معلولان که زندگی سختی را می گذرانند روی زمین بماند و این افراد گرفتار زحمت خواهند شد.
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اشاره کرد: از حقوق معلولان شهر دفاع کرده و این مساله را بصورت جدی از شهرداری تهران پیگیری خواهیم کرد.
منبع:

1402/05/13
12:19:46
0.0 / 5
227
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد