مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران خبر داد

اختصاص خطوط ویژه در مراکز معاینه فنی تهران جهت انجام معاینه فنی سرویس مدارس

اختصاص خطوط ویژه در مراکز معاینه فنی تهران جهت انجام معاینه فنی سرویس مدارس

به گزارش بکسیها، مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران با اشاره به اینکه در اجرای طرح استقبال از مهر ۱۴۰۲ ایمنی وسایل نقلیه سرویس حمل و نقل دانش آموزان به صورت ویژه کنترل می شوند از اختصاص خطوط ویژه در مراکز معاینه فنی شهر تهران جهت انجام معاینه فنی سرویس مدارس اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، شادی مالکی از اختصاص مرکز معاینه فنی شهید چمران بعنوان مرکز تخصصی تاکسی و شش خط معاینه فنی به صورت ویژه در مراکز سراج، الغدیر، شقایق، شهید آبشناسان، نیایش و دماوند به سرویس مدارس جهت پذیرش این خودرو ها بدون احتیاج به دریافت نوبت اینترنتی و خارج از نوبت اطلاع داد.
وی ضمن اشاره به اهمیت ایمنی در این خودرو ها و اجبار داشتن معاینه فنی برای دریافت مجوز سرویس مدارس خاطرنشان کرد: چک فهرست ارزیابی فنی سرویس مدارس متفاوت بوده و این خودرو ها با حساسیت بیشتری در مراکز شهر تهران از لحاظ ایمنی مورد کنترل و ارزیابی قرار می گیرند. از مسئولین مدارس تقاضا می شود جهت حفظ سلامت دانش آموزان و آرامش خانواده ها حتما از سرویس مدارس دارای گواهی معاینه فنی که از اعتبار آن بیشتر از یک ماه نگذشته بهره برده و بشدت در این خصوص حساسیت های لازم را لحاظ نمایند. بدون تردید رجوع این خودرو ها به مراکز معاینه فنی شهر تهران به منزله داشتن حداقل ایمنی های لازم جهت تردد است.
مالکی اضافه کرد: جهت تشخیص و اطمینان مدارس و والدین از کنترل ویژه ایمنی این خودرو ها در مراکز شهر تهران، برچسب ویژه ای با مشخصه "معاینه فنی ویژه سرویس مدارس" پیشبینی شده که بر شیشه این خودرو ها الصاق خواهد شد.
وی در مورد رجوع این خودرو ها به مراکز معاینه فنی شهر تهران توضیح داد: در مصوبه سال ۱۳۹۷ شورای اسلامی شهر تهران با عنوانبرنامه عملیاتی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان" علاوه بر اجبار معاینه فنی، شرایط کنترلی ویژه ای نظیر بررسی سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو و مجهز بودن به وسایل کمک های اولیه و اطفاء حریق و هم علائم ممیزه و تجهیزات شناسایی هم پیشبینی شده است که این موارد صرفاً در مراکز معاینه فنی شهر تهران کنترل می شد.
مالکی در توضیح استقرار میز خدمت در مراکز معاینه فنی اعلام شده و نحوه خدمت رسانی این بخش توضیح داد: با عنایت به کنترل های ویژه و مضاعفی که برای خودرو های سرویس مدارس انجام می گردد در میز خدمت این مراکز کارشناسان متخصص به منظور عرضه مشاوره فنی و پاسخگوئی به سئوالات رانندگان محترم سرویس مدارس در صورت نیاز مستقر شده اند.
مدیر عامل ستاد معاینه فنی در مورد نحوه فعالیت مراکز معاینه فنی شهر تهران توضیح داد: هم اکنون به مراکز معاینه فنی شهر تهران روزانه در حدود ۵ هزار دستگاه خودرو رجوع می نماید. مراکز بیهقی، شهید آبشناسان و شقایق در تمامی ایام هفته به صورت شبانه روزی و سایر مراکز معاینه فنی و واحدهای سیار معاینه فنی در ایام شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶ الی ۱۸ فعال می باشند. ضمنا با عنایت به این که برخی از شهروندان در روزهای هفته به دلیل مشغله کاری فرصت رفتن به مراکز را ندارند بنابراین جهت رفاه حال این افراد بعضی از مراکز در روزهای تعطیل هم فعال می باشند.
طبق گزارش سایت شهر، شهروندان می توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران به آدرس inspection.tehran.ir و یا با شماره سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس حاصل کنند.
منبع:

1402/05/24
08:24:53
0.0 / 5
264
تگهای خبر: اینترنت , دستگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد