مدیركل حفاظت محیط زیست استان اصفهان:

صنایع اصفهان باید پیشگام راه اندازی خانه های محیط زیست باشند

صنایع اصفهان باید پیشگام راه اندازی خانه های محیط زیست باشند

به گزارش بکسیها، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن اشاره به وجود بیشتر از ۱۰ هزار واحد صنعتی و خدماتی در استان، اظهار داشت: صنایع باید پیشگام راه اندازی و فعالیت خانه های محیط زیست باشند.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، احمدرضا لاهیجان زاده بامداد شنبه در آئین افتتاح برخط ۱۷ خانه محیط زیست و هفت خانه فناور محیط زیست با اشاره به اینکه امروز سومین مرحله از بهره برداری خانه های محیط زیست در استان برگزار شد، عنوان کرد: در اصل پنجاهم قانون اساسی به وضوح اشاره شده که حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است و ازاین رو همه اقشار مردم بر طبق این اصل مترقی در حفظ و ارتقا محیط زیست سهم دارند.
وی تصریح کرد: در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری درمورد محیط زیست، یک بند ویژه به مبحث آموزش و فرهنگ سازی محیط زیست اختصاص یافته است و ازاین رو در جهت فرمایشات رهبری مسئولیت داریم که در حوزه فرهنگ محیط زیست فعالیت مستمر داشته باشیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: فعالیت خانه های محیط زیست بگونه ای است که می تواند این سهم را به تمام بخش ها و مکانهای مختلف مردمی منتقل کند.
لاهیجان زاده افزود: فرایند فعالیت خانه های محیط زیست شروع شده و امید است در آینده در تمام دستگاههای دولتی و نیمه دولتی و بخش خصوصی و جای جای این استان شاهد فعالیت خانه های محیط زیست باشیم و مشکلات محیط زیست در یک جامعه را به بحث بگذاریم و افراد برای رفع مشکلات زیست محیطی پیگیر و مطالبه گر باشند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: یکی از شهرستان های تحت تاثیر آلودگی زیست محیطی در استان، لنجان است که به واسطه فعالیت کارخانه ذوب آهن بخصوص در یکی دو هفته اخیر بسیار تحت تاثیر قرار داشت؛ ازاین رو وجود خانه های محیط زیست می تواند درمورد رفع آلودگی شرکت هایی چون ذوب آهن هم افزایی ایجاد نماید و این صنایع آلاینده باید بخش مناسبی از تولید و هزینه خویش را به حفظ محیط زیست و سلامت جامعه اختصاص دهند.
لاهیجان زاده افزود: خانه های فناور محیط زیست هم با همکاری کنسرسیوم مراکز علمی و پژوهشی می توانند تکنولوژی ها و سیستم های مدرن و جدیدی که در حفظ محیط زیست تاثیر گذار باشد را به دستگاههای مربوطه معرفی کنند.
وی افزود: در حوزه صنعت هم امروز خانه های محیط زیست در شرکت شیر پگاه، پلی اکریل ایران، فرش فرخ سپر کاشان و شرکت سایپا سیتروئن راه اندازی شد که با عنایت به وجود تعداد زیاد صنایع در استان اصفهان لازم است که شاهد فعالیت خانه های محیط زیست بسیاری در سطح استان باشیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تصریح کرد: یا توجه به وجود ۱۰ هزار واحد صنعتی و خدماتی در استان، افتتاح حدود ۳۰ خانه محیط زیست آغاز راه است و دستکم باید ۴۰۰- ۵۰۰ خانه محیط زیست در قسمت صنعت استان افتتاح شود و صنایع باید پیش گام در این حوزه باشند.


منبع:

1402/05/28
12:50:46
0.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد