مدیرعامل آتش نشانی تهران عنوان كرد

وضعیت بحرانی ۱۲ پاساژ تهران از نظر ایمنی

وضعیت بحرانی ۱۲ پاساژ تهران از نظر ایمنی

به گزارش بکسیها، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن ارائه توضیحاتی درباره ی آتش سوزی پاساژ قیصر، اظهار داشت: 12 پاساژ در پایتخت وضعیت بحرانی دارند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، قدرت الله محمدی بامداد امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران به ارائه گزارشی درباب وضعیت ایمنی بازار تهران پرداخت و ضمن اشاره به آتش سوزی اخیر در بازار بزرگ تهران اظهار داشت: در ساعت ۳ بامدادان روز پنجشنبه گذشته در پاساژ قیصر با کاربری وسایل و لوازم آرایشی بهداشتی و خرازی حریقی رخ داد و این در حالی بود که در پاساژ پنج برابر بیش از حد استاندارد دپو شده بود و اما نیروهای ما ظرف پنج دقیقه به محل حادثه رسیدند.
وی با اشاره به اینکه کسبه و افرادی که آتش سوزی را گزارش کردند از آنجا که اهتمام داشتند خودشان آتش سوزی را خاموش کنند. بر همین مبنا حدود ۲۰ دقیقه آتش سوزی را دیرتر به آتش نشانی اعلام کردند، اظهار داشت: اما باتوجه به نوع گزارش ۱۵۰ نیرو از ۱۳ ایستگاه به محل حادثه اعزام کردیم تا از سرایت آتش به سایر واحدها جلوگیری نماییم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه دسترسی به زیرزمین ها در بازار تهران سخت و پیچیده است، اظهار داشت: ما درگیری های عجیبی در بازار داریم به شکلی که از ۷۱۵ پاساژ موجود در تهران ۱۵ پاساژ وضعیت بحرانی دارند که سه پاساژ بازسازی شده اما ۱۲ پاساژ هنوز وضعیت شان به مثل گذشته است.
وی با اشاره به اینکه علت آتش سوزی پاساژ قیصر اتصال در سیم کشی برق بود و پس از حریق در سقف، این آتش به سمت زیرزمین سرایت می کند، اظهار داشت: با وجود این که ما بارها اعلام کردیم که در همان لحظه اول پیش از آنکه هر کاری انجام دهیم موضوع را به آتش نشانی اطلاع دهید؛ اما این کار را نکردند و ۲۰ دقیقه پس از آتش سوزی موضوع را به آتش نشانی گزارش دادند. بنابراین از ۱۱۰ مغازه موجود در پاساژ ۳۰ تا ۴۰ مغازه صدمه ای بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد دیده بود.
محمدی با اشاره به اینکه ما در سال ۹۳ نخستین اخطار را به این پاساژ دادیم، اظهار داشت: بیش از ۹ مرتبه همکاران ما در آتش نشانی به این پاساژ اخطار دادند اما مالکین و کسبه توجهی نکردند و حالا گرفتار خسارت سنگین مالی شدند و اگر ما تعداد زیادی نیرو اعزام نمی کردیم پاساژهای دیگر هم گرفتار آتش سوزی می شد و یا اگر این آتش سوزی در ساعت پیک تردد اتفاق می افتاد فاجعه خیلی مشکل تر بود و لازم است که وزارت صمت، وزارت کار و دیگر نهادها وارد عمل شوند و جای سوال است که خیلی از این پاساژها بیمه شده اند اما با چه مجوزی؟ در حالی که این موارد گلوگاه هایی است که می توانیم مالک را مجبور نماییم تا برای ایمن سازی اقدام نماییم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار داشت: این در حالیست که وقتی ما برای پلمب این مراکز اقدام می نماییم جو روانی ضد ما با محوریت اشتغال ایجاد می کنند و من از اعضای شورا می خواهم تا حادثه خطرناکتری رخ نداده حتما نسخه ای درمانی برای بازار تهران تهیه کنید.1402/05/29
11:31:09
0.0 / 5
348
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد