رئیس كل دادگستری خوزستان:

2 هزار و 120 میلیارد تومان حق آلایندگی به خوزستان وصول شد

2 هزار و 120 میلیارد تومان حق آلایندگی به خوزستان وصول شد

به گزارش بکسیها، رییس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت: با ورود دستگاه قضائی، معوقات مربوط به حق آلایندگی به میزان 2 هزار و 120 میلیارد تومان میان شهرستان های این استان توزیع می شود.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، علی دهقانی درباره ی موضوع پیگیری وصول معوقات پرداخت حق آلایندگی شرکت های بهره برداری مناطق نفت خیز جنوب در استان خوزستان بیان کرد: پیرو سفر اردیبهشت ماه سال جاری هیئت دولت به خوزستان، موضوع پرداخت معوقات حق آلایندگی شرکت های صنعتی در این استان به عنوان مطالبه جدی و به حق مردم خوزستان عنوان شد که دادگستری این استان در امتداد پیگیری حقوق عامه و به عنوان یکی از حقوق عمومی مردم خوزستان، به این مساله ورود کرد.
وی با اعلان اینکه برای پیگیری این مساله از دادگستری خوزستان نماینده ای در سازمان امور مالیاتی انتخاب شد، اضافه کرد: این مساله در امتداد اجرای ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده در رابطه با واحدهای آلاینده و به سبب مواد ۲۱۲ - ۲۱۸ قانون مالیات های مستقیم با رعایت بخشنامه های اجرائی مربوط مورد پیگیری قرار|گرفت.
رئیس کل دادگستری خوزستان افزود: وفق ماده ۴۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده، شرکت های بهره بردار در این استان باید حق آلایندگی را پرداخت می کردند اما از پرداخت آن استنکاف کرده بودند.
وی اظهار داشت: در ادامه پیگیری ها و اقدامات انجام شده، با هماهنگی دادستان شهرستان تهران و رییس کل دادگستری استان تهران، ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان از معوقات مربوط به حق آلایندگی استان خوزستان از محل مطالبات شرکت های بهره بردار در استان در مرکز توقیف شد.
رئیس کل دادگستری خوزستان اضافه کرد: این مبلغ به حساب تمرکز وجوه اداره کل امور مالیاتی این استان واریز خواهد شد و به تناسب جمعیت هر شهرستان بین شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری های استان توزیع می شود.
دهقانی اظهار داشت: قبل از این با پیگیری های انجام شده و از فروردین تا تیرماه امسال، یک هزار میلیارد تومان از این معوقات وصول شده بود که جمع کل مبلغ وصول شده در ۲ مرحله امسال به سه هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان رسیده است.


منبع:

1402/07/09
08:51:21
0.0 / 5
324
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد