مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر داد؛

نخستین کنگره شهدا و ایثارگران حفاظت محیط زیست در خوزستان

نخستین کنگره شهدا و ایثارگران حفاظت محیط زیست در خوزستان

بکسیها: مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از برگزاری نخستین کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست در این استان آگاهی داد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، داوود میرشکار عصر امروز دوشنبه در نشست خبری نخستین کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: این رویداد بسیار مهم و ارزشمند، برای نخستین بار در تاریخ کشور و با محوریت «ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و گرامیداشت حماسه ایثار و شهادت» به میزبانی استان خوزستان انجام می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل حفاظت محیط زیست استانها، یکی از ارگان هایی هستند که راه شهادت، ایثار و از جان گذشتگی برای کشور و ارزش های معنوی برای آن برقرار است.
وی اضافه کرد: روزانه شاهد تعرض ها، تخریب ها و هجوم ناجوانمردانه شکارچی هایی هستیم که به مناطق ما ورود کرده و درصد هستند تا بصورت آگاهانه یا ناآگاهانه ذخایر ژنتیکی را از بین ببرند؛ پس این باب ایثار و شهادت در مجموعه سازمان حفاظت محیط زیست برای صیانت از این خاک و مرز و بوم همچنان ادامه دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان درباب هدف برگزاری رویداد مذکور بیان کرد: به جهت اینکه روحیه ایثار، شهادت و از خودگذشتگی را در مجموعه خود، بین محیط بان ها و کارشناس ها حفظ و تقویت نماییم، درصدد برآمدیم تا نخستین کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست را در خوزستان برگزار نماییم.
میرشکار افزود: سازمان حفاظت و محیط زیست ۱۲۲ شهید، جان نثار و جان باخته تقدیم کشور کرده که از این تعداد ۳۹ شهید احراز شده، ۱۰ شهید دفاع مقدس و ۸۳ شهید احراز نشده است که در مراحل احراز این شهدا هستیم.
وی افزود: همین طور این سازمان حدود ۳۸۸ جانباز تقدیم کرده که از این تعداد حدود ۴۸ جانباز احراز شده و ۳۴۰ مصدوم و لطمه دیده حفاظت وجود دارد که هنوز احراز نشده اند و امیدوار هستیم بعد از این کنگره بتوانیم مساله احراز اشخاص را با جدیت پیگیری نماییم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان درباب برنامه های این کنگره اظهار داشت: کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست از اول آذرماه به مدت چهار روز در اهواز برگزار می گردد که در روز اول از خانواده های معظم شهدا و جانباز استقبال خواهد شد؛ همین طور از آن جایی که اعتقاد داریم هر جا هنر ورود پیدا کند رشادت ها پررنگ تر می شود، می خواهیم برای بیان دغدغه های محیط زیستی و نشان دادن رشادت های محیط بان ها به زبان شعر، شب شعری در هتل نادری برگزار می گردد که می خواهیم این اتفاق را در تاریخ زیست محیطی خوزستان ثبت کرده و هر سال بتوانیم این اتفاق را رقم بزنیم.
میرشکار اظهار داشت: روز دوم کنگره با حضور مقامات استانی و کشوری همچون رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، فرمانده انتظامی کل کشور، رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استاندار خوزستان برگزار می گردد که در این برنامه حضور خانواده های شهدای احراز شده و جان نثار را هم خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: همین طور پروژه زیست محیطی در خوزستان با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور رونمایی می شود؛ جمعی خانواده های شهدا و ایثارگر در روز سوم کنگره در قالب برنامه راهیان نور از مناطق جنگی خرمشهر و شلمچه بازدید می کنند.


منبع:

1402/08/30
08:46:55
0.0 / 5
245
تگهای خبر: پروژه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد