کاهش دمای تهران تا ۹ درجه

کاهش دمای تهران تا ۹ درجه

بکسیها: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان، آسمانی ابری و فعالیت سامانه بارشی همین طور کاهش محسوس دما تا ۹ درجه سلسیوس پیش بینی می شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان قسمتی ابری تا ابری گاهی همراه با وزش باد پیشبینی می شود.

از سه شنبه (۲۱ آذر) تا پس از ظهر چهارشنبه (۲۲ آذر) به علت سکون نسبی جو در بعضی ساعات بخصوص عصر و شب در نواحی پرتردد جنوب و مرکز استان کاهش کیفیت هوا و انباشت آلاینده ها مورد انتظار است و از پس از ظهر چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه با عنایت به فعالیت سامانه بارشی در سطح استان افزایش ابر وزش باد شدید و بارش باران و در ارتفاعات بارش باران و برف و وزش باد شدید، در قله ها بارش برف و مه و کولاک پیشبینی می شود.

از امروز تا پنج شنبه کاهش محسوس دما در سطح استان ۵ تا ۹ درجه سلسیوس پیشبینی می شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۲۱ آذر) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۲۲ آذر) نیمه ابری و غبارمحلی، از پس از ظهر افزایش ابر، وزش باد و گاهی بارش باران با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۴- درجه سانتیگراد سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران همینطور با صدور اخطار سطح زرد از فعالیت سامانه بارشی، رگبار باران، رعد و برق، کاهش محسوس دما، وزش باد شدید موقتی در نواحی کوهستانی و سردسیر بارش برف و رخداد مه در استان تهران از پس از ظهر چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه ( ۲۲ تا ۲۳ آذر) اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره جوی لغزندگی جاده ها، افزایش ترافیک شهری، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب در مسیل ها و احتمال صدمه به محصولات کشاورزی پیشبینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از صدمه ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیتهای کوه نوردی، آمادگی دستگاههای اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها و انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد را سفارش می کند.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا هشدار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1402/09/20
14:51:51
0.0 / 5
318
تگهای خبر: دستگاه , كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد