برگزاری آزمون استخدامی معلولان در بهمن ماه

برگزاری آزمون استخدامی معلولان در بهمن ماه

به گزارش بکسیها، معاون کارآفرینی و اشتغال سازمان بهزیستی کشور از برگزاری آزمون استخدام ویژه افراد دارای معلولیت در بهمن ماه اطلاع داد.


محسن ایروانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری آزمون استخدام ویژه افراد دارای معلولیت در سازمان های مختلف بیان کرد: برپایه قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت، دولت مکلف است حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی ( رسمی، پیمانی، کارگری) دستگاه های دولتی و عمومی شامل وزارتخانه ها، سازمان ها، مؤسسات، شرکت‏ ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند به جز موارد ذکر شده در بندهای این قانون را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهند.
وی ادامه داد: اما از آنجا که در زمان آزمون های استخدامی اغلب افراد دارای معلولیت نمی توانستند این سهمیه سه درصدی را پر کنند، بنا بر این این سهمیه ها باقی ماند و معلولان نتواستند از سهمیه خود بهره گیرند. از همین رو سازمان امور اداری و استخدامی با بررسی این سهمیه ها مبادرت به برگزاری آزمون ویژه افراد دارای معلولیت کرده است.
به قول معاون کارآفرینی و اشتغال سازمان بهزیستی کشور، در این آزمون جامعه افراد دارای معلولیت به رقابت می پردازند و ۴۰۴۰ سهمیه برای استخدام معلولان وجود دارد.
ایروانی درمورد زمان برگزاری این آزمون بیان کرد: زمان برگزاری آزمون در بهمن ماه خواهد بود اما با عنایت به این که سازمان امور اداری و استخدامی کشور درحال انجام اقدامات اولیه برای تعیین رشته ها، سهمیه سازمان ها، میزان متقاضیان برای پذیرش در استان ها و رسته های شغلی است، بعد از انجام این مراحل زمان دقیق آزمون مشخص می شود.
وی در مورد برگزاری این آزمون به صورت سالیانه بیان کرد: بنا شده از این پس آزمون استخدام ویژه معلولان به صورت اختصاصی برای خودشان اجرا شود تا سهمیه های بلااستفاده برای استخدام معلولان پر شود.
منبع:

1402/09/25
14:53:44
0.0 / 5
364
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد