استارت آپ هایی که شهرهای جهان را پایدارتر می کنند

استارت آپ هایی که شهرهای جهان را پایدارتر می کنند

بکسیها: خراسان رضوی سانفرانسیسکو ایالات متحده امیدوار است که با هدایت کوشش های پایداری شهری برای اصلاح فضاهای موجود بمنظور کاهش انتشار کربن و انتشار عملیاتی، الگویی برای شهرهای سبز باشد.


به نقل از ویفروم، شهرها خانه اکثریت رو به رشد جمعیت جهان هستند و بیشتر از ۸۰ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را می سازند، با وجود این، شهرها باوجود اشغال تنها ۳ درصد از زمین های جهان، دو سوم تقاضای جهانی انرژی و ۷۰ درصد از انتشار دی اکسیدکربن را می سازند.
شهر سانفرانسیسکو در کالیفرنیا سابقه طولانی در رهبری محیط زیست دارد، بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۲۰، ردپای کربن شهر ۴۸ درصد کم شد، در صورتی که جمعیت ۲۱ درصد رشد کرد و تولید ناخالص داخلی ۱۹۴ درصد اضافه گردید.
در همین حال، حدودا نیمی از انتشار گازهای گلخانه ای در سطح شهر سانفرانسیسکو از ساختمان ها ناشی می شود و انتظار می رود که در دهه جاری، این شهر ۸۲ هزار واحد افزایش یابد. سانفرانسیسکو امیدوار است با هدایت کوشش های پایداری شهری برای اصلاح فضاهای موجود بمنظور کاهش انتشار کربن و انتشار عملیاتی، به الگویی برای شهر های سبز تبدیل گردد.
باتوجه به این موضوع، در ژوئن ۲۰۲۳، اولین چالش مبتنی بر مکان خودرا با هدف تأمین منابع ساختمان های پایدار و مبتکران فناوری زیرساخت سبز و آبی با تعهد به قرار گرفتن و استقرار در سانفرانسیسکو راه اندازی شد. هر استارت آپ باید متعهد به پرداختن به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (SDG)، برای شهرها و جوامع پایدار شد.
برای مثال نوعی برنامه باعث صرفه جویی در مصرف آب دوش می شود. Rainstick یک سیستم دوش دایره ای ایجاد کرده است که ۸۰ درصد در آب و انرژی صرفه جویی می کند و در عین حال سرعت جریان آب را دو برابر می کند. هدف آن کاهش احتیاج به آب به ۵۰ لیتر یا ۱۳ گالن آب برای هر نفر در روز است.
همچنین، مزارع عمودی سرپوشیده با مدیریت ازراه دور به مشاغل و جوامع عرضه مناسبی از محصولات فوق تازه را می دهد. برنامه ای که سقف های سبز با پنل های خورشیدی و هیدروپونیک ترکیب می کند که ۱۰ برابر بیشتر از بام های سبز معمولی آب جذب می کند و ۶۶ درصد سبک تر است. این سیستم نوآورانه امکان نصب را بر روی انواع ساختمان ها فراهم می آورد.
برنامه دیگر از ربات ها برای جمع آوری و بازیافت چوب ها استفاده می نماید. کسب و کارها را قادر می سازد تا از چوب موجود خود مجدداً بهره گیرند یا چوب بازیافتی را برای پروژه های جدید بفروشند.


 


منبع:

1402/09/29
20:48:57
0.0 / 5
325
تگهای خبر: بازی , پروژه , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد