مدیرعامل سازمان انتقال خون:

100 درصد نیازهای خونی کشور تامین شده است

100 درصد نیازهای خونی کشور تامین شده است

به گزارش بکسیها، خراسان جنوبی مدیرعامل سازمان انتقال خون اظهار داشت: از شروع امسال تا پایان مهر ماه اهدای خون بطور متوسط چهار درصد بالا رفته و 100 درصد نیازهای خونی و فرآورده های آن در کشور تامین شده است.


مصطفی جمالی، امروز دوشنبه ۱۸ دی در حاشیه بازدید از بخش های مختلف اداره کل انتقال خون خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اضافه کرد: سازمان انتقال خون سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مراجعه کننده دارد و سال قبل از جمع مراجعه کنندگان، ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر خون اهدا کردند.
وی اظهار داشت: ذخایر خون و فرآورده های آنرا از میانگین چهار روز در گذشته، به هشت روز رسانده ایم و برای مثال در حادثه تروریستی کرمان مشکلی برای تامین خون نداشتیم برای اینکه ذخایر خونی استان کافی بود هرچند از سایر استانها ذخایر خونی O منفی به کرمان ارسال کردیم و هیچ بیماری به سبب کمبود گروه خونی لطمه ندید.
مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: غربالگری آنتی بادی و تعیین گروههای فرعی خونی از اقدامات جدید در انتقال خون کشور است که سلامت خون و فرآورده های آن ارتقای شایان توجهی خواهد داشت و کیسه های خون هم فیلتردار شده که عوارض آن کمتر است.
وی که از روز گذشته در خراسان جنوبی است، افزود: بخش های مختلف انتقال خون در این استان بهبود یافته اما ساخت یک مرکز جدید برای شمال شهر بیرجند لازم است.
جمالی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در سازمان انتقال خون اظهار داشت: با این وجود به لحاظ کیفی و کمی شرایط خوبی بر انتقال خون خراسان جنوبی حاکم است.
وی ادامه داد: از نظر اعتبارات جاری و عمرانی نیز مشکلات جدی در انتقال خون استان وجود داشته اما با تلاش مضاعف این مشکلات مدیریت شده است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به نیاز توسعه ای ساختمان انتقال خون مرکز استان اظهار داشت: طرح توسعه ساختمان قائم بیرجند در دست اجرا است که تکمیل آن ۲۰۰ میلیاردریال اعتبار نیاز دارد.
وی بیان کرد: برخی کمبودهای تجهیزاتی و اصلاح سردخانه ها نیز از نیازهای خراسان جنوبی است و در حضور استاندار خراسان جنوبی نیازها مطرح و قول های مساعدی هم داده شد که بنظر می رسد با ورود جدی و حمایت استانداری، اعتبارات مورد نیاز انتقال خون خراسان جنوبی تامین گردد.
جمالی با اشاره به این که مردم و اهداکنندگان با اهمیت ترین بخش انتقال خون هستند اظهار داشت: لازم است زیرساخت های لازم و متناسب با نیاز اهداکنندگان فراهم گردد.
وی عنوان کرد: زمینه استقلال کاری خراسان جنوبی با اتوماسیون های جدید فراهم شده و وابستگی به خراسان رضوی نیست همین طور تجهیزات جدید برای انتقال خون استان تامین می شود و نوسازی برخی تجهیزات فرسوده هم در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به این که رفع کمبود پزشک یا نیروی تخصصی نیازمند مجوز استخدامی است که پیگیری هایی انجام شده و ۱۵ مجوز به خراسان جنوبی داده ایم همین طور بوسیله نیروهای طرح، قسمتی از نیاز رفع خواهد شد، اظهار داشت: ارتقا و توسعه مراکز انتقال خون در شهرهای قاین و فردوس هم پیگیری می شود که در حوزه فرآورده های خونی نیز خدمات ارائه شود.
جمالی امروز در بازدید از بخش های مختلف اداره کل انتقال خون خراسان جنوبی با اهداکنندگان در پایگاه انتقال خون مرکز استان به گفت و گو پرداخت و بر ترویج فرهنگ اهدای خون اصرار کرد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون روز گذشته (یکشنبه) در مسافرت به خراسان جنوبی از مرکز اهدای خون شهرستان طبس و مرکز خونگیری شهرستان فردوس بازدید کرد.
وی همین طور با استاندار خراسان جنوبی دیدار نمود و امروز سفر به شهرستان قاینات را در برنامه دارد.
منبع:

1402/10/18
11:39:08
0.0 / 5
231
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد