کلاهبرداری 1000 میلیاردریالی پدر و دختر در پوشش ارز دیجیتال

کلاهبرداری 1000 میلیاردریالی پدر و دختر در پوشش ارز دیجیتال

به گزارش بکسیها، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری پدر و دختری که با ترفند خرید و فروش و سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال مبادرت به کلاهبرداری بیشتر از ۱۰۰۰ میلیاردریالی از شهروندان کرده بودند، اطلاع داد.سرهنگ داود معظمی گودرزی در گفتگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: چندی قبل یکی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتای تهران بزرگ رجوع و اعلام نمود که مبادرت به سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال کرده و از این طریق مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا هم رسیدگی به مبحث در دستورکار پلیس فتای پایتخت قرار گرفت، اظهار داشت: شاکی در اظهارات خود به ماموران اظهار داشت که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک پدر و دختر که مدعی سرمایه گذاری های کلان و پرسود در زمینه ارزهای دیجیتالی بودند آشنا شده و این افراد بعد از جلب اعتمادشاکی مبلغ یک میلیاردریال را برای سرمایه گذاری از شاکی دریافت کرده اند. این پدر و دختر پس از مدتی دیگر جواب تماسهای شاکی را نداده و سودی هم به او پرداخت نکرده اند.

معظمی گودرزی افزود: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات سایبری خویش را آغاز کردند و در بررسی های اولیه متوجه شدند این پدر و دختر که از سابقه داران جرائم سایبری هستند مدتی است با پوشش کارشناسان ارز دیجیتال در محدوده تهران بزرگ مبادرت به فعالیت مجرمانه کرده اند. در ادامه با اقدامات فنی پلیس هویت مجرمین به دست آمد و بعد از تشریفات قضایی مجرمین در حالیکه مشغول کلاهبرداری از فرد دیگری بودند دستگیر و به مقر پلیس فتا منتقل شدند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اینکه در جریان رسیدگی به این پرونده تعداد شاکیان این پدر و دختر کلاهبردار به بیشتر از ۴۰ نفر افزایش پیدا کرد، اظهار داشت: در اقدامات تکمیلی پرونده مشخص شد این پدر و دختر تنها اعضای این باند کلاهبرداری نبودند و دو نفر دیگر هم درکنار این تیم فعالیت می کردند که در ادامه اقدامات عملیاتی پرونده این افراد هم شناسایی و دستگیر شدند.

وی ضمن اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، اظهار داشت: این افراد در جریان بازجویی های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند. همینطور اعتراف افراد، اظهارات شکات و ادله دیجیتال از آن حکایت می کند که این افراد تابحال دستکم ۱۰۰۰ میلیاردریال کلاهبرداری کرده اند.

به گفته معظمی گودرزی برای هر چهار متهم دستگیرشده پرونده های جداگانه تشکیل شد و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی ماموران پلیس فتا هم در این خصوص همچنان ادامه دارد.

منبع:

1402/10/30
15:37:43
0.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد