فوت تلخ بانوی سالمند کاشانی در حریق

فوت تلخ بانوی سالمند کاشانی در حریق

بکسیها: اصفهان سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از مرگ تلخ یک بانوی سالمند در اثر حادثه حریق آگاهی داد.روح الله فدایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: بامداد امروز چهارشنبه شهروندان در تماس با ۱۲۵، حریق در یک منزل مسکونی به مرکز فرماندهی آتش نشانی را گزارش کردند که بلا فاصله تیم های عملیاتی از ایستگاه های یک و چهار آتش نشانی، به محل اعزام شدند.

وی اضافه کرد: متأسفانه آتش نشانان بعد از ورود به منزل با جسم بی جان یک خانم سالمند۷۰ ساله روبرو شدند که از ناحیه دست و پا نیز گرفتار سوختگی شده بود. بعد از بررسی های اولیه عامل حریق بخاری گازی تشخیص داده شد و استنشاق دود نیز موجب فوت این شهروند شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، اشاره کرد: فرارسیدن فصل سرما همیشه با مرگ خاموش شهروندان در اثر استنشاق گاز هم راه است که اختلال در خطوط گازرسانی و نشت گاز در خانه ها، استفاده نادرست از لوله های گاز، کمبود تهویه در خانه و عدم تعویض و تعمیر لوله های قدیمی موجب انباشت گاز در فضای بسته و گازگرفتگی خانگی است.

وی بر پیش گیری از گازگرفتگی تاکید کرد و اظهار داشت: مسیر تهویه هوا در محلی که وسیله گرمایشی قرار دارد، باید وجود داشته باشد. نصب صحیح دستگاه های استاندارد و دستگاه های دودکش دار از دیگر موارد ایمنی است برای اینکه استفاده از دستگاه هایی که شعله باز دارند، خطرناکست.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، اظهار داشت: روزنه های ورود و خروج جریان هوا را نباید مسدود کرد و به تهویه هوا در اتاق خواب باید توجه ویژه داشت. از نصب آبگرمکن در حمام، روشن کردن شعله های اجاق گاز در آشپزخانه نیز خطرناک است و باید از آن خودداری کرد.

فدایی تاکید کرد: رعایت مسائل ایمنی و اطلاع رسانی رسانه ها برای آگاهی مردم از خطرهای گاز مونوکسیدکربن یا قاتل خاموش، در کاهش آمار فوت شدگان در فصل سرد سال بسیار مؤثر است.

منبع:

1402/11/11
14:02:42
0.0 / 5
274
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد