در نشست خبری تاب آوری شهری مطرح شد

تاب آوری، مهمترین دغدغه مدیریت های شهری كشور

تاب آوری، مهمترین دغدغه مدیریت های شهری كشور

بكسیها: رئیس كمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران در نشست خبری تاب آوری شهری بر لزوم انجام اقدامات جدی تر از طرف متولیان برای افزایش تاب آوری شهر تهران اصرار كرد و رئیس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران تاب آوری را مهمترین دغدغه مدیریت های شهری كشور دانست.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بامداد امروز نشست خبری زهرا صدراعظم نوری - رئیس کمیسیون خدمات شهری - و محمد سالاری - رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر- با موضوع تاب آوری شهر تهران در خبرگزاری ایسنا با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف انجام شد.

در ابتدای این جلسه زهرا صدراعظم نوری ضمن تشکر از اقدامات خبرگزاری ایسنا در حوزه مدیریت شهری اظهار داشت: خبرگزاری ایسنا یکی از خبرگزاری های فعال در حوزه مدیریت شهری است.

وی در ادامه مورد تاب آوری شهر تهران اظهار داشت: اساسا سنجش ظرفیت تهران در مقابل حوادث و رخدادهای طبیعی و انسانی یکی از چالش های جدی تهران است که باید به صورت دقیق به آن پرداخته شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری با بیان این که تهران فراتر از یک کلانشهر است و با داشتن جمعیت روزانه ۱۳ میلیون نفر و جمعیت ساکن حدود ۹ میلیون نفر به یک ابر شهر تبدیل گشته است، اظهار نمود: تاب آوری یعنی ظرفیت مقابله با چالش و بازگشت از شرایط دشوار و ترمیم توانایی ها. برای این که بفهمیم تهران چقدر در مقابل حوادث و رخدادها تاب آور است باید بررسی دقیقی داشته باشیم.

وی با بیان این که شهر تهران با وجود داشتن جمعیت فراوان در زمینه هایی توانسته است، تاب آوری را افزایش دهد اما در بعضی ابعاد تاب آوری هنوز افزایش پیدا نکرده است، اظهار داشت: بنا بر این است که می بینیم در شهرهای اطراف تهران زمین لرزه ای رخ می دهد اما اساسا شهر تهران به هم می ریزد و اضطراب، تنش، ترافیک و... به وجود می آورد و به عبارتی دیگر شهر را گرفتار چالش های جدی می کند و بنا بر این باید مدیران و متولیان اقداماتی جدی تری برای افزایش تاب آوری شهر تهران داشته باشند.

محمد سالاری - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران - نیز در ابتدای این جلسه با بیان این که تاب آوری مهمترین دغدغه و مسئله مدیریت های شهری کشور است، اظهار داشت: مهمترین اولویت ما در شورای شهر بعنوان پارلمان محلی موضوع تاب آوری تهران است اما اساسا این مساله دارای ابعاد مختلف، گوناگون و گسترده است که باید به صورت دقیق آنرا بررسی کرد.

وی با اعلان اینکه قسمتی از تاب آوری مربوط به کالبد شهر ساختمان ها و تاسیسات شهری است اما نباید از ابعاد فرهنگی، اقتصادی، امنیتی، روانی و غیره غافل شد، اظهار داشت: بنا بر این است که معتقدیم مفهوم تاب آوری گسترده و جامع است و اگر دولت، حکومت و یا شورای شهر بتواند در زمینه افزایش تاب آوری اقداماتی خوبی انجام دهد اساسا این اقدامات، همه کارنامه کاری آنها را تحت تاثیر مثبت قرار می دهد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که مدیریت شهری در دوره پنجم توانسته اقدامات خوبی را انجام دهد، اظهار داشت: ما با موضوع بارگذاری های بی حساب و کتاب و بدون توجه به پیوست های مطالعاتی پدافند غیر عامل مواجه بودیم و ایمن سازی ساختمان های در حال ساخت و ساخته شده کمتر مورد توجه قرار می گرفت البته در دوره اخیر تحولات بسیار ارزشمندی را در مورد ایمن سازی کالبد شهر تهران شکل دادیم. به شکلی که هم اکنون همه ساختمان های در حال ساخت ملزم رعایت به مقررات ملی ساختمان، مقررات ایمنی ساختمان ها در مقابل حریق هستند به شکلی که خیلی از متخصصان شهری معتقدند سختگیری های شهرداری در زمینه ایمنی حتی از حد معمول هم بالاتر است و همه پروانه های صادره موظف به استعلام از آتش نشانی و دریافت پیوست های تخصصی هستند.

ادامه دارد


1399/03/12
14:28:28
5.0 / 5
2060
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد