وزیر بهداشت اعلام كرد

سهم 20 درصدی سلامت از توریست خارجی

سهم 20 درصدی سلامت از توریست خارجی

به گزارش بکسیها، وزیر بهداشت از مراجعه یک میلیون و 200 هزار توریست سلامت به ایران در سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: سالانه بیش از یک میلیارد دلار ارز بوسیله گردشگری سلامت وارد کشور می شود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه هفدمین نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت که در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید، با حضور در جمع خبرنگاران و با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال قابل مقایسه با سال قبل نیست، گفت: ۸۰ بیمارستان و تمامی دانشگاه های علوم پزشکی در این نمایشگاه حضور دارند و باتوجه به سیاست های دولت مردمی و همکاریهای های کشورمان با کشورهای همسایه، توسعه گردشگری سلامت از برنامه های راهبردی وزارت بهداشت به شمار می آید.
وی ادامه داد: در شروع دولت مردمی ۱۳۰ مرکز درمانی، مجوز گردشگری سلامت داشتند که امروز تعداد آنها به ۲۸۰ مرکز رسیده و رشد بیش از ۲ برابری را در دو سال قبل داشته ایم که خوشبختانه این مساله موجب تشویق مراکز دیگر نیز خواهد شد تا به گردشگری سلامت وارد شوند.
عین اللهی گفت: امروزه قوی ترین حوزه سلامت منطقه متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و مردم کشورهای همسایه تمایل دارند برای درمان به کشور ما مراجعه کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: مشهد مقدس یکی از مناطقی است که در موضوع گردشگری سلامت فعال بوده و بیشترین توریست سلامت را به خود مختص کرده است.
عین اللهی اظهار داشت: سیاست وزارت بهداشت تقویت گردشگری سلامت است و در صورت تمایل بخش خصوصی، مجوز های لازم طبق قوانین و مقررات به فعالان ذیصلاح این بخش داده خواهد شد.
وزیر بهداشت اشاره کرد: فعالیت رایزن سلامت را با همکاری وزارت امور خارجه به تصویب رسانده ایم تا برنامه های گردشگران سلامت را بوسیله سفارتخانه ها اجرا نماییم. اولین سفارتی هم که این کار را انجام خواهد داد، سفارت ایران در بغداد است که رایزن سلامت ما در آنجا مستقر می شود.
عین اللهی اضافه کرد: وزارت بهداشت، پایگاه اینترنتی و فضاهای آنلاین مناسبی را نیز طراحی نموده است و تمامی گردشگران سلامت می توانند اطلاعات مورد نیاز خود از مراکز درمانی کشورمان را در هر جای دنیا که باشند، به دست بیاورند و مراکز درمانی خودرا به درستی انتخاب کنند.
وی با اعلان اینکه بیشترین مراجعات گردشگری سلامت را امروزه از کشورهایی مانند عراق و افغانستان داریم، اظهار داشت: از ۶۴ ملیت مختلف یک میلیون و ۲۰۰ هزار توریست سلامت در سال قبل به کشور مراجعه انجام شده است.
وزیر بهداشت افزود: سالانه یک میلیارد دلار ارز بوسیله گردشگری سلامت وارد کشور می شود.
عین اللهی اظهار داشت: ۱۰ کشور شامل عراق، افغانستان، پاکستان، عمان، بحرین، ارمنستان، تاجیکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس بیشترین مراجعه را در عرصه گردشگری سلامت به کشور دارند.
وی اظهار داشت: طبق آمار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، ۲۰ درصد از کل توریستهایی که به کشور ما سفر می کنند، توریست سلامت هستند و امیدواریم با تسهیلاتی که دولت قرار خواهد داد و با همکاری وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری شاهد رونق گردشگری سلامت در سال های آتی باشیم.
منبع:

1402/11/27
16:21:35
0.0 / 5
286
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد