رانندگان قانونمدار تشویق می شوند

رانندگان قانونمدار تشویق می شوند

به گزارش بکسیها، وزیر کشور با اشاره به اینکه پلیس به درستی جرائم رانندگی بیشتری را برای متخلفان در سال ۱۴۰۳ پیشبینی کرده است، اظهار داشت: این مورد به تصویب هیات دولت هم رسیده است، از طرفی در سال جدید در کنار افزایش جرایم، تشویق هم برای رانندگان قانون مدار در نظر گرفته می شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در جریان بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور فراجا در شهرک آزمایش که قبل از ظهر امروز انجام شد، اظهار داشت: ابتدا به همه دستگاههای مسئول در سفرهای نوروزی خدا قوت می گویم و از تمامی افرادی که در این ایام برای رفاه و تأمین آرامش مردم در سطح شهرها و جاده ها حضور دارند، تشکر می کنم.

وی با اشاره به اینکه مردم به پشتوانه پلیس در جاده ها حضور دارند و این بسیار پرارزش است، اظهار داشت: نوروز جزو ایام پر سفر است، در سفرهای نوروزی مبحث ایمنی سفر بیشتر از همه مسائل مورد تاکید است، البته با عنایت به گزارشات عرضه شده، عدد بالای جان باختگان حوادث رانندگی در چند روز گذشته مورد تاسف و تاثر است و حتما باید با همکاری خود مردم و استفاده از ظرفیت تمام دستگاه ها در این خصوص اقدام نمود.

وزیر کشور با تکیه بر این که مردم و بخصوص رانندگان پرخطر و قانون گریز باید مقررات رانندگی را بیشتر رعایت نمایند، اظهار داشت: پلیس راهور باید با استفاده از همیاران پلیس در تمامی جاده ها حضور داشته باشد و مردم را نسبت به حوادث ترافیک توجیه کند. همینطور ضروری است که از گشت های پهپادی، جاده ای و شهری توسط نیروهای پلیس در سطح کشور استفاده گردد و به عبارتی بهتر پلیس در روزهای نوروز باید از تمامی ظرفیت ها برای تسهیل انجام سفرهای ایمن استفاده نماید.

وحیدی با بیان اینکه باید انضباط اجتماعی از جانب همه مردم رعایت شود، تصریح کرد: در روزهای نوروز رعایت هنجارهای اجتماعی با عنایت به ماه مبارک رمضان بسیار مورد تاکید است و باید بسترهای لازم برای رعایت هنجارهای ماه مبارک توسط دستگاههای ذی ربط ایجاد شود.

وزیر کشور اظهار داشت: فراجا به درستی برای کسانی که تخلف می کنند، جرایم رانندگی بیشتری را در سال ۱۴۰۳ پیشبینی کرده که این مورد به تصویب هیات دولت هم رسیده است، اما در سال جدید در کنار افزایش جرایم، تشویق هم برای رانندگان قانون مدار در نظر گرفته می شود.

در جریان این بازدید، سردار سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور فراجا اعلام نمود که از زمان اجرای طرح نوروزی پلیس در جاده ها تا بامداد امروز، یعنی طرف مدت پنج روز، 177 نفر در تصادفات کشته شده و 6200 نفر هم مجروح شده اند.
1402/12/29
14:12:39
0.0 / 5
174
تگهای خبر: دستگاه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد