در گفت وگو با بكسیها تاكید شد؛

هیچ مجوزی برای فعالیت مجدد معدن بوکسیت در شاهوار صادر نشده است

هیچ مجوزی برای فعالیت مجدد معدن بوکسیت در شاهوار صادر نشده است

به گزارش بکسیها، مدیرکل محافظت از محیط زیست استان سمنان با اشاره به اینکه فعالیت معدن بوکسیت شاهوار نیازمند مجوز شورای تأمین استان است، اظهار داشت: تا کنون هیچ مجوزی مبتنی بر فعالیت مجدد معدن صادر نشده است.بهرامعلی ظاهری در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سوالی در رابطه با معدن بوکسیت تاش و نگرانی مردم و مطالبه گران استان سمنان در مورد ادامه تخریب های محیط زیست و منابع آبی بیان نمود: فعلا هنوز هیچ چیزی از جانب شورای تأمین یا منابع کشوری به سازمان محیط زیست ابلاغ نشده است.
وی با اشاره به اینکه محیط زیست در همان اوایل هم در مورد این معدن ابراز نگرانی کرد بیان نمود: در زمانیکه معدن قرار بود راه اندازی شود محیط زیست ابراز نگرانی خویش را نسبت به این زیستگاه بکر اعلام نموده بود که در آن زمان هنوز دست نخورده بود.
مخالفت صریح با معدن کاوی در شاهوار
مدیرکل محافظت از محیط زیست استان سمنان با اشاره به اینکه این اداره کل از همان ابتدا مخالفت صریح خویش را اعلام و کارهای دستگاهی و قضایی خودش را هم دنبال کرد، بیان نمود: همه اینها مسائلی بود که از دست محیط زیست بر می آمد اما شاهد بودیم که معدن کاری رخ داد اما امروز وضعیت موجودی که دست خوردگی برای طبیعت پیش آمده هم مورد پذیرش سازمان محیط زیست نیست.
ظاهری بیان نمود: باید دست خوردگی ها در بوکسیت تاش، ساماندهی گردد در نتیجه هدف اصلی این اداره کل بازسازی زیستگاه شاهوار به صورت ویژه است و این تصمیم اصلی سازمان محیط زیست است که در سطح کشوری و استانی هم گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه معدن بدون ملاحظات برداشت های خاص خویش را داشته و زیستگاه بکر شاهوار تخریب شده است، اظهار داشت: فعلا هیچ مجوزی از جانب شورای تأمین استان سمنان که سال ۹۸ جلوی فعالیت معدن را گرفته، صادر گردیده است.


منبع:

1403/01/12
14:02:17
0.0 / 5
139
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد