مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام كرد

رشد ۴۰ درصدی رجوع اتوبوس های شرکت واحد به مراکز معاینه فنی تهران

رشد ۴۰ درصدی رجوع اتوبوس های شرکت واحد به مراکز معاینه فنی تهران

به گزارش بکسیها، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران اظهار داشت: تحلیل نتایج آزمون خودرو های سنگین رجوع کننده به مراکز شهر تهران نشان داده است ۴۷ درصد از خودرو های سنگین دارای نقص فنی و ایمنی بوده و در بار نخست موفق به دریافت معاینه فنی نمی شوند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سید محمد مهدی میرزایی قمی با اشاره به رجوع ۱۲۱۰دستگاه اتوبوس شرکت واحد به مراکز معاینه فنی پایتخت در دو ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: ذرات معلق یکی از مهم ترین آلاینده ها در شهر تهران هستند که بر مبنای سیاهه انتشار سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران اتوبوس های شرکت واحد در انتشار آن سهم ۵.۷ درصدی دارند.
وی با اعلان اینکه شهر تهران از بضاعت سه مرکز تک خطه معاینه فنی خودرو های سنگین برخوردار بوده که دو مرکز آن در توقفگاه های شرکت واحد قرار دارد، اضافه کرد: باتوجه به اهمیت مبحث کاهش آلودگی هوا و حفظ ایمنی و سلامت شهروندان برای مدیران شهری، جهت تدقیق در کنترل دوره ای وضعیت آلایندگی و ایمنی این خودرو ها بنا بر هماهنگی انجام شده با شرکت واحد اتوبوسرانی سال جاری نسبت به برنامه ریزی جهت اعزام اتوبوس های شرکت واحد به مراکز معاینه فنی شهر تهران اقدام شده است که خوشبختانه آمار نشان میدهد در دو ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل حداقل میزان مراجعات ۴۰ درصد افزایش داشته است.


امسال در مقایسه با سال قبل میزان رجوع تاکسی های پایتخت به مراکز معاینه فنی یک چهارم کم شده است

مدیرعامل ستاد معاینه فنی با اشاره به رجوع ۵ هزار و ۳۵۷ دستگاه دستگاه تاکسی پایتخت در دو ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: در حدود ۶۰ هزار تاکسی در شهر تهران فعال می باشند که بالغ بر ۵۰ درصد آن با سن بالای ۱۰ سال بوده و سالانه بایستی چهار مرتبه و مابقی آن سالانه دو مرتبه به مراکز معاینه فنی رجوع کنند. با لحاظ تعداد و سن تاکسی های پایتخت باید رجوع حداقل سالانه ۱۸۰ هزار نوبت این خودرو ها به مراکز معاینه فنی صورت گیرد که باتوجه به آمار مراجعات در سال قبل سهم مراکز معاینه فنی شهر تهران از این تعداد تنها ۱۶ درصد می باشد. برای خودرو های تاکسی تهران در مراکز معاینه فنی شهر تهران شرایط ویژه در نظر گرفته شده و هزینه رجوع نخست این خودرو ها مجانی است.
طبق گزارش سایت شهر، وی در مورد رجوع تاکسی های پایتخت به مراکز خارج از تهران اظهار داشت: بر اساس اعلام سامانه یکپارچه معاینه فنی کشوری سیمفا، مراکز معاینه فنی خودرو های شهر تهران در مقایسه با سایر مراکز کشور به صورت دقیق تر و ضابطه مندتری نسبت به پایش خودرو ها از منظر آلایندگی و ایمنی اقدام می کند. پیشبینی راهکارهای قانونی و ضابطه مند جهت اجبار رجوع خودرو های پایتخت به مراکز معاینه فنی شهر تهران می تواند در افزایش اثر بخشی معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا و تصادفات بخصوص برای خودرو های پرپیمایش در کلان شهر تهران موثر باشد.
منبع:

1403/03/12
10:54:39
0.0 / 5
151
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد