مدیرعامل شركت مترو خبر داد

تكمیل و تجهیز پایانه كلاهدوز

تكمیل و تجهیز پایانه كلاهدوز

به گزارش بكسیها مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از تكمیل و تجهیز پایانه كلاهدوز در بخش شرقی خط 4 متروی تهران آگاهی داد و عنوان كرد: این اقدام بمنظور بستر سازی برای كاهش سرفاصله حركتی در خط مذكور از 4 دقیقه به 2 و نیم دقیقه و با هزینه ای بیش از یك هزار و 300 میلیارد تومان در 2 بخش عمرانی و تجهیزاتی در دستور كار قرار گرفته است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علی امام مدیرعامل این شرکت با بیان خبر تکمیل و تجهیز پایانه کلاهدوز در شرقی ترین نقطه خط ۴ متروی تهران عنوان کرد: در سال های گذشته پارکینگ پایانه کلاهدوز راه اندازی شده بود. آنچه که حالا بعنوان پروژه عملیات عمرانی این پایانه در نظر گرفته شده مربوط به راه اندازی بخش تعمیرگاهی است.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) اظهار داشت: بخش عمرانی این پروژه در ۲ فاز انجام می شود که طراحی فاز اول آن انجام و عملیات عمرانی آن تاچند ماه آینده شروع می شود.
وی با بیان این که طراحی و اجرای فاز دوم این پروژه در برنامه سال آینده قرار دارد، اضافه کرد: پیش بینی می شود ۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بخش عمرانی پایانه کلاهدوز هزینه شود.
امام درباب پروژه تجهیز پایانه کلاهدوز عنوان کرد: تجهیز این پایانه نیز توسط یک پیمانکار به صورت جداگانه صورت خواهد گرفت. مواردی همانند تجهیزات تعمیرگاهی، سیستم شستشوی قطارها و بالابر مهمترین و پر هزینه ترین بخش پروژه تجهیز پایانه کلاهدوز است.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، وی با اشاره به اینکه سیستم شستشوی قطار در سال های گذشته از شرکت های چینی خریداری می شد، اظهار داشت: حالا این سیستم از شرکت های داخلی تامین می شود اما سایر تجهیزات تعمیرگاهی باید از خارج کشور تهیه شود.
مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به این که برمبنای برآوردهای صورت گرفته تجهیز پایانه کلاهدوز ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد، اظهار نمود: حالا در حال انتخاب مشاور تجهیز پایانه کلاهدوز هستیم. باتوجه به محدودیت بودجه ای آغاز عملیات اجرایی پروژه تجهیز سال آینده انجام می شود.
امام در آخر با اشاره به اینکه تکمیل و تجهیز پایانه کلاهدوز یکی از مهمترین اقدامات برای کاهش سرفاصله حرکتی قطارها از ۴ به ۲ و نیم دقیقه در خط ۴ متروی تهران است، اظهار داشت: به سبب این که پارکینگ پایانه کلاهدوز قبلا افتتاح شده بود مدیران در دوره های گذشته برای تجهیز و تکمیل آن رغبتی نداشتند اما باتوجه به این که در دوره فعلی سیاست شرکت مترو کاهش سرفاصله حرکتی قطارها و بهبود خدمات رسانی به شهروندان در کنار تکمیل و توسعه خطوط است، این پروژه با وجود هزینه بالایی که دارد در دستور کار شرکت مترو قرار گرفته است.
منبع:

1399/03/24
14:00:36
5.0 / 5
2005
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد