مدیركل امور اتباع و مهاجران خارجی خبر داد:

طرد 720 هزار اتباع غیرمجاز ظرف یك سال قبل

طرد 720 هزار اتباع غیرمجاز ظرف یك سال قبل

بكسیها: مدیركل امور اتباع و مهاجران خارجی از طرد 720 هزار نفر از اتباع خارجی غیرمجاز ظرف یك سال قبل از كشورمان آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محمودی در کنفرانس خبری امروز (چهارشنبه) که به صورت مجازی و با حضور آیوو فریسن رئیس نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در ایران انجام شد ضمن تبریک روز جهانی پناهنده اظهار داشت: هر سال گرامیداشت این روز به شکلی تدوین می شد که گوشه ای از خدمات ارائه شده به پناهجویان در کشورمان و همین طور گزارشی از اقدامات انجام شده ظرف یک سال قبل ارائه شود، اما امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا این جلسه به صورت مجازی برگزار شده است.
وی ادامه داد: بی شک تکلیف افرادی که به صورت غیر مجاز وارد کشوری می شوند و یا افرادی که به صورت غیرمجاز در کشوری اسکان پیدا می کنند مشخص است. اساسا اسکان اتباع غیرمجاز برخلاف قانون است و در هر جای دنیا این افراد دستگیر و از کشور مربوطه باید طرد شوند. در کشور ما نیز تمامی خدمات و اقدامات انجام شده برای افرادی است که به صورت مجاز وارد کشور شده اند و افرادی که غیرمجاز وارد شدند از این خدمات بهره ای نخواهند داشت و باید کشور را ترک کنند.
محمودی در پاسخ به سوال ایسنا درباب آمار افراد غیرمجاز و همین طور افرادی که ظرف یک سال قبل جزو اتباع غیرمجاز بودند و از کشور طرد شدند، اظهار داشت: ما آمار ثابت و مشخصی از اتباع غیرمجاز در کشور نداریم چونکه این افراد به صورت مخفیانه وارد کشور می شوند اما به صورت متوسط بر طبق دستگیری هایی که داشته ایم بیش از یک میلیون نفر اتباع غیرمجاز در کشور داریم. البته افرادی نیز به صورت خودمعرف تقاضای ترک کشور را دارند که برای این افراد امتیازات و تسهیلاتی جهت خروج از کشور در نظر می گیریم و ظرف یک سال قبل ۷۲۰ هزار نفر دستگیر و از کشور طرد شده اند.
وی درباب خدمات ارائه شده به اتباع خارجی در کشورمان اظهار داشت: در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی خدمات شایانی در حوزه پناهندگان ارائه شده است و به صورت مشخص ظرف یک سال قبل در حوزه های معیشت، حرفه آموزی، بهداشت و سلامت و آموزش با همکاری سازمان های بین المللی و عموما تلاش دستگاه های دولتی در جمهوری اسلامی ایران خدمات ارزشمندی به پناهجویان داده شده و مشکلاتی که داشته اند در حد توان رفع شده است.
محمودی تاکید کرد: بی شک هر چه جوامع بین المللی تلاش بیشتری را به کار بگیرند در این عرصه خدمات بهتری به اتباع ارائه می شود و شرایط موجود تقویت خواهد شد.
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی با اشاره به مشکلات اقتصادی و خصوصاً تحریم های ظالمانه مقابل کشورمان اظهار داشت: ما تحت تحریم های ظالمانه و به صورتی جنگ اقتصادی هستیم که هر روز گسترش پیدا می کند و از طرف دیگر شیوع بیماری کووید ۱۹ نیز شرایط را به شکلی پیش برده که حتی در بعضی موارد در تهیه دارو و تجهیزات پزشکی و ورود آنها به کشور با مشکل مواجه بوده ایم. با این وجود تمام تلاش خودرا به کار گرفته ایم تا خدمات مناسبی به پناهجویان ارائه نماییم.
وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباب خدمات ارائه شده به پناهجویان بعد از شیوع کروناویروس اظهار داشت: از شروع امر یعنی اسفندماه که همه جهان درگیر این بیماری شدند پناهندگان حاضر در کشورمان در شهرها و شهرستان های مختلف بوسیله پیامک به صورت روزانه، موارد بهداشتی در رابطه با این بیماری به آنها اطلاع رسانی شد و از طرف دیگر در شبکه ها و رسانه ها نیز به صورت کلی خصوصاً بوسیله وزارت بهداشت به این مساله پرداخته شد.
محمودی با اعلان اینکه بوسیله دفاتر استانی و سمن های داخلی و نهادهای بین المللی امکانات پیشگیری این بیماری همچون ماسک و دستکش تهیه و در اختیار پناهندگان قرار گرفت، اظهار نمود: برای معیشت پناهندگان نیز در چارچوب کارت های اعتباری کمک هایی ارائه شد که خوشبختانه در این جامعه کمترین لطمه را داشتیم و اگر مواردی هم بود به صورت فوری و رایگان تحت مداوا قرار گرفتند.
منبع:

1399/04/04
17:41:18
5.0 / 5
1967
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد