شهردار منطقه ۱۹ خبر داد

راه اندازی فاز اول بوستان ایرانیان

راه اندازی فاز اول بوستان ایرانیان

بكسیها: شهردار منطقه 19 از پیگیری برای ساخت بیمارستان، ایجاد بوستان ایرانیان و غیره آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، امروز توکلی در جریان بازدید علی اعطا و رسانه ها از منطقه ۱۹ درمورد وضعیت بوستان ایرانیان اظهار داشت: حدود ۱۲ سال است که این محدوده ۱۸۰ هکتاری برای ایجاد پارک ایرانیان در نظر گرفته شده است که متاسفانه حتی در دوره ی مدیریت شهری سابق که وضعیت مالی بهتر بود اقدامی برای این مهم صورت نگرفت.
وی با بیان این که قسمتی از این زمین ها موقوفه است و به افراد دیگر اجاره داده شده است، اضافه کرد: کل این پهنه جی است که هنوز شهرداری نتوانسته آنرا به صورت کامل تملک کند.
وی با بیان این که سازمان بوستانها مقرر است تا آخر سال جاری با تزریق ۱۵ میلیارد تومان بودجه، فاز اول این بوستان را به مساحت ۱۴ هزار هکتار به بهره برداری برساند، اظهار داشت: یکی از اشکالات عمده ما در منطقه مساله خلازیر است که عمده این افراد در املاک موقوفه به صورت اجاره ای فعالیت می نمایند که اگر بخواهیم این اراضی را تملک نماییم باید ۳۰۰۰ میلیارد تومان منابع مالی داشته باشیم و به سبب این که عدد تملک بالا است هنوز نتوانستیم سرمایه گذاری جذب نماییم.
وی با بیان این که یکی از لطمه های اجتماعی این منطقه علاوه بر وجود معتادان در کوره پز خانه ها آلودگی تولید شده توسط گاراژها است، اشاره کرد: در این گاراژها به صورت شبانه زباله و سیم ها را برای رسیدن به آهن آلات آتش می زنند که علاوه بر آلودگی شدید سبب مسمومیت اهالی شده بود که حدود ۴۰ گاراژ را با همکاری مقامات بسته و گاراژهایی را که باردیگر به این عمل غیر قانونی مبادرت کردند را وادار به تغییر صنف کردیم.
شهردار منطقه ۱۹ با بیان این که بخش زیادی از مساحت منطقه ۱۹ را املاک اوقافی به خود اختصاص داده اند، اظهار داشت: مدتی پیش در موقوفه ۲۷ هکتاری جراح تهرانی قرارداد ایجاد شهرک فناوری و نوآوری صنعتی منعقد شد که طرح آن به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده است.
وی با بیان این که خلازیر ۱۵۳ هکتار است که عمده آن در اختیار سازمان اوقاف قرار دارد، اشاره کرد: ما پیشنهادات مشخصی داریم تا ظرفیت بهتر شود و پیشنهادمان این است که یا قسمتی از این پهنه جی به اس تغییر کاربری دهد و یا شهرداری بتواند ضمن تامین اعتبار کمک نماید که ۶۰ هکتار زمینهای ضایعاتی را تملک نماییم و یا مسیر برای حضور سرمایه گذاران باز شود.
توکلی در مورد سرانجام بوستان ایرانیان به مساحت ۱۸۰ هکتار اظهار داشت: در شرق این اراضی، پارک دانش و طبیعت و در غرب، پارک ایرانیان ایجاد می شود که هنوز بخش زیادی از این املاک تملک نشده است و نیاز به نقدینگی و اعتبار داریم.
وی با بیان این که با مالکان کوره های آجرپزی صحبت کردیم که تغییر کاربری متناسب با پهنه بدهند که در این راستا حتی یک مالک پیشنهاد ایجاد شهربازی را داد، اظهار داشت: شهرداری تهران دراین راستا یکی از کوره های آجر پزی را برای تبدیل کردن به موزه آجر خریداری نموده که طرح ایجاد این موزه در اختیار شرکت توسعه فضای فرهنگی قرار گرفته که اعتبار آن ۱۴ میلیارد تومان تخمین زده شده است.
توکلی در مورد وضعیت درمانی در این منطقه اظهار داشت: منطقه ۱۹ بیمارستانی ندارد اما تلاش مان را انجام دادیم با مجوزی که برای ساخت بیمارستان داریم نسبت به جذب سرمایه گذار اقدام نماییم اما چندین سرمایه گذار بخش خصوصی با این عنوان که توجیح اقتصادی ندارد به این منطقه نیامدند اما تمام تلاش خودرا انجام می دهیم تا این مهم به نتیجه برسد.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا مالک حسینی سرپرست سازمان خدمات اجتماعی نیز که در این بازدید حضور داشت در موردآسبیهای اجتماعی در خلازیر اظهار داشت: عمده افرادی که به هرندی و فرحزاد می آیند متعلق به آن محل نیستند و برای استعمال مواد به این پاتوق ها می آیند اما افرادی که به خلازیر می آیند حدودا برای همین محل هستند و بنا بر این جنس مواجهه مان با این افراد متفاوت از سایرین است.
منبع:

1399/04/04
19:29:52
5.0 / 5
1946
تگهای خبر: خدمات , سرمایه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد