كمك شهرداری ها برای نوسازی بافت های فرسوده

كمك شهرداری ها برای نوسازی بافت های فرسوده

بكسیها: سخنگوی وزارت كشور از كمك 130 هزار میلیارد تومانی شهرداری های سراسر كشور برای نوسازی بافت های فرسوده شهری با اعمال تخفیف عوارض در سال های 97 و 98 آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرای قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن و بخشنامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار اظهارکرد: شهرداری های سراسر کشور بمنظور اجرای سیاست های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده در سالهای ۹۷ و ۹۸ مبلغ ۱۳۰۵۸۵ میلیارد ریال در محدوده های مصوب بازآفرینی شهری تخفیف در عوارض اعمال کرده اند.
ایشان سپس اضافه کرد: همین طور در اجرای بخشنامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، شهرداری های دارای محدوده مصوب بازآفرینی شهری در سال ۹۷ جمعاً مبلغ ۴۵۳۳ میلیارد ریال برای اجرای ۲۵۹ پرژه در ۳۳۳ محله هدف و در سال ۹۸ مبلغ ۲۹۴۸ میلیارد ریال برای اجرای ۲۴۳ پروژه در ۲۷۰ محله هدف برای اجرای پروژه های تامین فضای سبز، تعریض و اصلاح هندسی معابر، جمع آوری و دفع آبهای سطحی و آزادسازی اراضی و سایر خدمات روبنایی اختصاص داده اند.
معاون هماهنگی وزارت کشور تصریح کرد: وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از تمام امکانات قانونی خود در پیشبرد برنامههای دولت در نوسازی بافت فرسوده شهری و تولید مسکن استفاده خوهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سامانی با اعلان اینکه در بازسازی بافتهای فرسوده به مسائل اجتماعی و فرهنگی هم توجه شده است، اظهار داشت: مردم با بهره گیری از تسهیلات این طرح میتوانند خانههای مناسبتر و مقاومتر داشته باشند همین طور اجرای این طرح سبب افزایش سرمایه مردم و نو شدن محلات می شود اگر بخش مسکن فعال شود، سایر بخش های اقتصادی هم فعال شده و اشتغال ایجاد می شود.1399/04/07
14:07:08
5.0 / 5
1869
تگهای خبر: خدمات , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد